סיפורי בוגרים

 • ג'מיל אסתיתה
  ג'מיל אסתיתה

  ג'מיל אסתיתה - בוגר המחלקה להנדסת מכונות

  מנהל פרויקטים במטה ההנדסה של שטראוס   
  התקבלתי לבראודה עם רקע טכני בסיסי וציונים ממוצעים מהתיכון. התקדמתי שלב אחרי שלב, תוך קבלת תמיכה מסגל המרצים והיועצים  וסיימתי את לימודי בשנת 2003 בהצטיינות יתרה
  (עשיתי שתי התמחויות, כך ש"משכתי" את משך לימודי לשנה נוספת).
  החל מתקופת הסטאז' השתלבתי בתעשייה במפעלים בתחומים מגוונים כגון: תעשיות הרכב, ציוד רפואי, תעשיה בטחונית, אנרגיה ירוקה ועוד.
  לאורך כל הדרך הפגנתי ואני מפגין מקצועיות רבה באמצעות הידע הרב שרכשתי (עם דגש על הידע המעשי), דבר שהינו מאוד חסר באקדמיה במקומות אחרים.
  על מנת לשמור על יתרון תחרותי בשוק, המשכתי ללימודי תואר שני במנהל עסקים MBA והתחלתי להשתלב בתפקידים ניהוליים בתחומים טכנולוגיים.
  כיום אני בתפקיד מנהל פרוייקטים במטה ההנדסה של שטראוס.
  קרא עוד
 • סוהיל בראזי
  סוהיל בראזי

  סוהיל בראזי – בוגר המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה והנדסת מכונות

  מנהל מחלקת הנדסה, ישקר  
  סיימתי לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בשנת 2005 במגמת חשמל ואלקטרוניקה ומיד נקלטתי לעבודה בחברת "ישקר" כמהנדס ייצור במחלקת הנדסת מכונות, שמתמחה בהעברה מפיתוח לייצור.
  בחרתי בבראודה כי היא ידועה כאחת ממכללות הדגל ללימודי הנדסה, המקפידה על רמה גבוהה של לימודים אקדמאים ואכן הלימודים היו קשים במיוחד בשנתיים הראשונות. לצד זה, הלימודים היו באווירה חמה, תומכת, עם ליווי אישי.
  קרא עוד
 • ישראל סיבוני
  ישראל סיבוני

  ישראל סיבוני - בוגר המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה

  מנכ"ל חברת CELLTEST    
  סיימתי את לימודי בשנת 2004 במגמת חשמל ואלקטרוניקה, הלימודים במכללה היו די מהנים (פרט לקורסי הפיסיקה) והתנהלו באווירה טובה ונעימה. נושא ההתמחות תחילה היווה קושי, רצינו שיתנו לנו את הכל עם כפית לפה וזה לא קרה. עצם האחריות שנפלה עלינו למצוא מקום תעסוקה למטרת ההתמחות לא היתה מהנה במיוחד. אבל !!!! היום אני מבין שזו היתה נקודת הפתיחה שלנו כמהנדסים בתעשייה והיום אני מבין שזה היתרון הגדול ביותר של המכללה כי בעצם קל יותר לקבל לעבודה סטודנט בעלות נמוכה מאשר מהנדס מתחיל שמצפה למשכורת גבוהה אך הרזומה שלו דל מאוד. הכניסה לתעשייה בתור סטודנט היא המפתח לכניסה חלקה לתעשייה ורוב הבוגרים משתלבים כמהנדסים במקום בו עשו את ההתמחות. 
  קרא עוד
 • אייבי מלול
  אייבי מלול

  אייבי מלול - בוגר המחלקה להנדסת תכנה

  ראש צוות תכנה בחברת Medical Technologies CMT
  אורט בראודה הייתה העדיפות הראשונה שלי, מפני שלא הייתי מוכן לוותר על חיי החברה בזמן הלימודים. השנה הראשונה הייתה קשה, הקורסים הבלתי מתפשרים במדעים המדויקים היוו קפיצה למים עמוקים. אורט בראודה ציידה אותי ביכולת למידה מהירה ועצמאית ובחשיבה יצירתית. הסטאז' תורם מה ששום קורס לא יכול לתרום: השתלבות בחברה כמהנדס, אינטראקציה עם מהנדסים בעלי ניסיון, היתקלות בבעיות אמיתיות ומציאת פתרונות בזמן אמת, התמקצעות בכלים ספציפיים וגיבוש החלטה לאיזה תחום ארצה להתפתח בעתיד. 
 • ניר מימון
  ניר מימון

  ניר מימון - בוגר המחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה

  חוקר במעבדת STEELE בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד, בוסטון
  הרומן שלי עם תחום הביולוגיה החל עוד בלימודי התיכון; ולמרות זאת, בסופו של דבר את
  לימודי התיכון סיימתי במגמת חשמל ואלקטרוניקה.
  לאחר הצבא התקבלתי ללימודים לתואר הנדסת ביוטכנולוגיה באורט בראודה.
  כבר בתחילת הלימודים התרשמתי מאוד משלושה דברים עיקריים במכללה והם: מגוון
  הנושאים הנלמדים במסגרת תואר זה, העומק וההיקף של כל קורס, והידע הנרחב של כלל
  המרצים במחלקה.
  בשנה הרביעית במסגרת התואר, בזכות היותי מצטיין דיקן, התקבלתי להתמחות מעשית במרכז הרפואי של אוניברסיטת רוצסטר אשר ממוקמת במדינת ניו-יורק. במסגרת ההתמחות חקרתי דרכי תקשורת בין-תאית בכלי דם ותפקידם בויסות התרחבות של עורקיקים. הן הידע התיאורטי והן הידע המעשי שרכשתי במכללה התבררו כהכנה נהדרת לעולם המחקר האקדמי.
  קרא עוד
 • חיים זיידנר
  חיים זיידנר

  חיים זיידנר - בוגר המחלקה להנדסת תעשייה וניהול

  מנהל שרשרת אספקה בחברת "לוריאל" ישראל  
  סיימתי את לימודיי במכללה בשנת 2001. לאחר ההתמחות בתחום ניהול פרוייקטים התחלתי לעבוד בחברת לוריאל, אשר במגדל העמק, שם אני משמש כיום כמנהל שרשרת האספקה של המפעל.
  מדובר בחברה בינלאומית, אשר נחשבת היום לגדולה בעולם בתחום הקוסמטיקה. החברה מעסיקה מעל 68,000 עובדים ב- 130 מדינות ומחזור מכירות החברה בשנת 2011 עמד על למעלה מ 20 מיליארד יורו.
  דרכי בחברה החלה מיד לאחר לימודיי במכללה, תחילה כקניין במחלקת הרכש של החברה. לאחר כשלוש שנים קודמתי להיות מנהל הרכש של החברה ולאחר שנתיים נוספות קודמתי להיות מנהל הלוגיסטיקה שלה, תפקיד הכולל אחריות על התפ"י, אספקת חומרי גלם, הנדסת מוצר, שירות לקוחות (כולל מכירות), וניהול המלאים במחסני המפעל.  לאחר שצברתי ותק של 6 שנים, מוניתי לתפקידי הנוכחי כמנהל שרשרת האספקה של המפעל.
  אין ספק שלימודיי במכללה הקנו לי את יכולת החשיבה והכלים, שבעזרתם ובהתבסס עליהם אני מצליח להתמודד עם האתגרים שלפניי מידי יום.
 • ליאור הרץ
  ליאור הרץ

  ליאור הרץ - בוגר המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה

  מנכ"ל חברת קווליון
  סיימתי את לימודי בשנת 2004 במגמת חשמל ואלקטרוניקה. הלימודים במכללה לא  היו קלים (נו, טוב, קשים...), אך למרות כל זאת האווירה היתה טובה ומאתגרת. חלק מהקושי נבע מכך שהתחלתי במסלול השלמה מהנדסאים ובשנה שניה ללימודי כבר עבדתי משרה מלאה בחברת AVANTRY. על פניו  נראה כי נושא ההתמחות היווה בעיה כיוון שלא ידעתי איך לשלב את העיסוק שלי כמהנדס מערכת ותמיכה טכנית עם פרויקט שמשלב פיתוח. לבסוף בעזרת הנחייה טובה מצד מרצה מהמכללה (ד"ר שמואל מילר) ומרצה מהתעשייה מר גלזמן גבי (כיום סמנכ"ל פיתוח והנדסה בחברת אייל מיקרוגל), ששניהם באים מתחום התקשורת, הוחלט על הטמעת מערכת ניהול וניטור למערכות מיקרוגל. הפרויקט כלל ניהול פרוטוקולים וממשקי חומרה/ תכנה, עבודה מול אנשי פיתוח רבים וכן קידום מטלות. מעבר לעובדה שהפרויקט הוטמע בבזק ברמה ארצית וזה סיפוק בפני עצמו למדתי את התהליכים של ניהול פרויקטים, עבודה בסביבה טכנית מול גורמים ומחלקות שונות וכן כיצד לאפיין דרישות ולדאוג לביצוען, מה שתרם רבות להתפתחות שלי בתעשייה ולקידום בתפקידים. היום אני בהחלט חושב שההתעקשות מצד המכללה לפרויקט גמר (או התמחות) היא אבן דרך בעיצוב הבוגרים והכשרתם כמהנדסים טובים.  
  קרא עוד
 • רונן סמוג'ין
  רונן סמוג'ין

  רונן סמוג'ין - בוגר המחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה

  חוקר ועמית בסגל אוניבריסטת Emory     
  בשנת 2002 ניתנה לי ההזדמנות והיתה לי הזכות להיות אחד משלושת הסטודנטים הראשונים מהמחלקה לביוטכנולוגיה באורט בראודה אשר נשלחו להתמחות במרכז הרפואי של אוניברסיטת רוצ'סטר בניו יורק. הצטרפתי למעבדתו של ד"ר ויליאם טנק, מהמחלקה לפרמקולוגיה והפיזיולוגיה.
  באמצעות מיומנויות שרכשתי במהלך שיעורים לתואר ראשון ועבודה במעבדה באורט בראודה ועם העזרה של דוקטורנטים ועמיתים במעבדה (שהיו כבר פוסט דוקטורנטים), הייתי מסוגל לפתח פרויקט מעניין שהרשים הן את ד"ר Tank והן את מפקחי הפרויקט באורט בראודה. עבודה זו הציגה בפני את עולם נרחב ונושא מעניין ואפשרות לקריירה אקדמית והביאה אותי להחלטה מיידית ללמוד לתואר מתקדם ולפתח קריירה בתחום דלקתיות (inflammation).
  קרא עוד
 • דביר ויזל
  דביר ויזל

  דביר ויזל - בוגר המחלקה להנדסת תעשייה וניהול

  מנהל מפעל הטוויה של חברת "נילית" 
  למדתי במכללה לתואר בוגר בהנדסת תעשייה וניהול בין השנים 1997-2001.
  בתחילת דרכי נעזרתי והתייעצתי מקצועית עם ראש החוג דאז, פרופ יוחנן ארזי ז"ל, אשר הקדיש מזמנו הפרטי לסייע ולחנוך ע"י הפנייה למאמרים אקדמיים ומקצועיים חשובים אשר יכלו לסייע לי בפתרון בעיות מורכבות בהן נתקלתי.  
  החל משנת 2006 עברתי לעבוד בחברת נילית, חברה בינלאומית המתמחה ביצור של סיבי פוליאמיד לתעשיית הטקסטיל והפלסטיקה. בשנת 2009 מוניתי למנהל מפעל הטוויה, תפקיד בו אני מכהן עד היום. במסגרת תפקידי אני מנהל פעילות של עשרות מיליוני דולר ומוביל צוות של 200 עובדים ומנהלים.
  אני מאמין שהבסיס המקצועי האיתן לו זכיתי במהלך לימודי במכללה הקנו לי יתרון מעשי רב במסגרת ההשתלבות שלי בשוק העבודה.  
 • אריאל הופמן
  אריאל הופמן

  אריאל הופמן - בוגר מתמטיקה שימושית

  התקבל ללימודי תואר שני במדעים באוניברסיטת אוקספורד 
  כאשר הגעתי לאורט בראודה, במהירות התרשמתי מהתכנית במתמטיקה שימושית. התכנית לא רק חוקרת את תחומי התיאוריה לעומק, אלא גם מחפשת את המפגש בין התיאוריה לפרקטיקה, וזה הביא אותי קרוב יותר לתחומי העבודה המעניינים אותי תוך ביסוס מעמיק בידע תיאורטי.
  ההצטיינות בלימודים גרמה לי לא רק לסיפוק אישי רב, אלא גם אפשרה לי להתקבל למלגת מחקר במכון המחקר שביוליש, גרמניה, וללימודי תואר שני במדעים באוניברסיטת אוקספורד.
  אני גאה להיות בוגר של מכללת אורט בראודה, ומתעתד להישאר בקשר עמה עוד שנים רבות.
 • שגיא שיטרית
  שגיא שיטרית

  שגיא שיטרית - בוגר המחלקה להנדסת מכונות

  מהנדס מכונות במחלקת R&D, חברת Medingo-Roche  
   התחלתי לעבוד בחברת  Medingo-Roche בשנת 2011 בתפקיד מהנדס מכונות במחלקת מחקר ופיתוח. החברה מפתחת את משאבת האינסולין הקטנה בעולם.
  במהלך לימודי נשלחתי מטעם המכללה לשנת מחקר באוניברסיטת MIT. הקשר עם MIT נוצר הודות לקשר אישי של מרצה מהמחלקה. תוך שלושה שבועות ממועד פנייתי מצאתי את עצמי בבוסטון, זוכה לקבלת פנים נעימה ממנחת הפרויקט מטעם MIT ומשתלב באחת המעבדות המובילות בעולם בתחום הביו-רפואה. הצטרפתי לקבוצה שעיקר עיסוקה פיתוח "דבקים" ביולוגיים כמענה לבעיה של ריבוי ניתוחים להרחקת גידולים סרטניים מאיברים פנימיים.  
  קרא עוד
 • אופיר מנור (מנשס)
  אופיר מנור (מנשס)

  אופיר מנור (מנשס) - בוגר המחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה

  מנהל את חברת פפרוטק אסיה (חברת בת של פפרוטק העולמית)  
  לאחר סיום לימודיו עבד בחברת cytolab. השתלב במספר תחומים המשלבים עבודה טכנית/ מעשית לצד מפגשים עם חוקרים במגוון אוניברסיטאות, מוסדות מחקר וחברות על מנת לשווק את מוצרי החברה. כמו כן, ייצג את החברה בחלק מהכנסים המדעיים (ייצוג שיווקי) בארץ ובחו"ל.
  לדברי אופיר:"מכללת אורט בראודה נתנה בסיס מדעי ויישומי איתן שעזר לי בתפקידי הראשון".
  החל מ- 2007 מונה לנהל את חברת פפרוטק אסיה (ציטולב לשעבר), שהנה חברת בת של פפרוטק העולמית (www.peprotech.com). מתוקף תפקידו אחראי על פעילות השיווק, המכירות והפיתוח העיסקי בכל שווקי אסיה כולל ישראל ואוסטרליה וכן על ניהול של עשרות מפיצים בשווקים הנ"ל. 
  קרא עוד