הדוד טד הגיע לבראודה: סדרת הרצאות ההעשרה לעובדים יצאה לדרך

לכבוד השנה האזרחית החדשה, הושקה השבוע (2.1.17) התכנית שיזמה המחלקה למשאבי אנוש במכללה, בראשות מיטל מלצר, לקיום סדרת הרצאות העשרה לעובדים,  מאת הקולגות שלהם.  מעמד נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, מנכ"ל המכללה, מר אחיאב גולן,  ועוד עשרות אנשי סגל אקדמי ומנהלי, ניתנו לעובדים שתי הרצאות מעניינות וענייניות, כמחצית השעה כל אחת מהן. 

ההרצאה הראשונה ניתנה ע"י רמי גזית, שמנהל את תכנית "מאיץ הגליל" של המכללה, לעידוד יזמים  ומיזמים. גזית דיבר על  תכונות האופי שנדרשות מיזם מתחיל, על הסיכויים להצלחה, על הקשיים שבדרך ועל החשיבות לא להרים ידיים, אם באמת מאמינים ברעיון כלשהו ומגיעים למסקנה שיש בו  גם היתכנות כלכלית. גזית "תיבל" את הרצאתו בדוגמאות רבות מהעולם שאנו מכירים והרצאתו  זכתה לעניין רב.


רמי גזית, מנהל תכנית "מאיץ הגליל" לעידוד יזמים ומיזמים, מסביר איך צריך לעשות את זה נכון

ההרצאה השניה ניתנה ע"י הדס גרינפלד, עובדת מרכז המידע של המכללה (מח' שיווק). גרינפלד בחרה להרצות על המונח "קיימות" ועל משמעותו והשפעותיו בעידן המודרני, בעיקר על הדור הצעיר - דור הטלפונים החכמים והטכנולוגיות המתקדמות. גרינפלד איתגרה בשאלות קיומיות חשובות שנגעו לחיי כל מי שישב מולה בקהל, כגון: האם רק למתמטיקאים ולמדענים יש מקום בעולם הזה ?  ומהי, אם בכלל, החשיבות החברתית-חינוכית לשמר ולהעלות את קרנם גם של תחומים וערכים אחרים, זולת "יופי", "כסף" , "חומרנות", "בידור" ועוד, שהתקשורת מלעיטה בהם את הציבור, בפרט הציבור הצעיר.


הדס גרינפלד, עובדת מרכז המידע במכללה, מרצה על "קיימות" ומעלה שאלות על חינוך, ערכים, קידמה ועל מה שביניהם 

את מיזם בראו-טד מובילה לימור שחר-אורנשטיין, אחראית רווחה והדרכה במחלקה למשאבי אנוש, המעוניינים לקחת בו חלק כמרצים מוזמנים לפנות אליה ולקבל פרטים. המפגש הראשון מבין ששת המפגשים המתוכננים עבר בהצלחה, ואם לשפוט על פיו את רמת ההרצאות ואת איכותן, הרי שבהחלט מומלץ להגיע למפגש הבא, שיתקיים בעוד כחודש. אנחנו נעדכן.

 

 

חזור לרשימה