מלגות רבותי, מלגות: מאות סטודנטים קיבלו השנה מלגות לימודים באמצעות יחידת הדיקנט

דיקנט הסטודנטים במכללה ממשיך לגייס  מלגות למען הסטודנטים והתוצאות ניכרות בשטח. לאחרונה חולקו במכללה מאות מלגות לסטודנטים, שנתרמו על ידי גופים שונים, במטרה לסייע להם לצלוח את לימודי ההנדסה המאתגרים בהצלחה.

140 מלגות הוענקו לסטודנטים במסגרת התוכנית "סטודנטים בונים עתיד בגליל", של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל. התוכנית מעניקה 15 אלף שקלים לכל  סטודנט שהשתלב בעבודה בשנה האחרונה ללימודיו ובחר לעבוד ולגור בגליל במשך שנתיים לאחר סיום לימודיו (5,000 שקלים בכל שנה). סך הכל הוענקו מסגרת התוכנית בשלוש השנים האחרונות כ-5.4 מיליון שקלים.


בונים את העתיד בגליל - טקס חלוקת המלגות לסטודנטים, שהתקיים באודיטוריום המכללה

תכנית המלגות ללוחמים משוחררים "אימפקט" של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF), העניקה 124 מלגות נוספות לסטודנטים במכללה. המלגות, בגובה $4,000 לכל שנת לימוד הוענקו לחיילים משוחררים מהמערך הלוחם בצה"ל ממשפחות מעוטות יכולת כלכלית. כל מלגאי ממומן על ידי תורם אישי, המלווה אותו לאורך כל לימודי התואר הראשון, ומתחייב במסגרת התוכנית לבצע 130 שעות פעילות למען הקהילה.


מתוך טקס חלוקת מלגת "אימפקט" , שניתנה השנה ל 124 סטודנטים במכללה

קרן המלגות קציר, מיסודה של קרן רש"י, תתמוך השנה ב-18 סטודנטים במכללה. הקרן מסייעת לסטודנטים מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, להתגבר על המכשולים החברתיים והכלכליים המונעים מהם לרכוש השכלה אקדמית, מלווה אותם אישית, תומכת ונותנת מענה בזמן אמת לאורך כל תקופת הלימודים, כך שהתפתחותם האקדמית תהווה בסיס לפריצת דרך אישית ולשינוי מהותי בחייהם, תוך השתלבות בעשיה חברתית משמעותית. בטקס השתתפו הסטודנטים, נציגי הקרן ונציגי דיקנט הסטודנטים, שנפרדו בהתרגשות רבה ממנהל הקרן שלומי אריה, שמסיים את תפקידו.


מתוך טקס חלוקת מלגת קציר, שניתנה השנה ל-18 סטודנטים במכללה

חמש מלגות נוספות נתרמו על ידי משפחת אלישיב לסטודנטיות מהמחלקות להנדסת חשמל ואלקטרוניקה והנדסת מכונות. המלגה, על שם אבי המשפחה על שם אבי המשפחה יעקב (ינק) לבקוביץ' ז"ל, הינה בגובה שכר הלימוד השנתי ומוענקת זו השנה השלישית לנשים אשר בחרו ללמוד את מקצועות הליבה של ההנדסה, בעלות רקע כלכלי מאתגר.


הסטודנטיות שזכו השנה במלגה תרומת משפחת אלישיב, לצד מציגי המשפחה, דקנית הסטודנטים וראש התכנית להנדסת חשמל ואלקטרוניקה

דקנית הסטודנטים, ד"ר אורנה מילר, מציינת כי דקנט הסטודנטים, באמצעות מדור מלגות, מטפל במגוון מלגות לסטודנטים הלומדים במכללה: מלגות פנימיות של המכללה ומלגות של קרנות חיצוניות, חלקן מלגות סיוע וחלקן מלגות הצטיינות. רובם של הזוכים במלגות משולבים בפעילות חברתית בקמפוס ומחוצה לו. "לכל מלגה קריטריונים שונים, כאשר מדור מלגות מכוון, מייעץ, ממליץ לסטודנטים על המלגות המתאימות לכל אחד. אני מברכת את הסטודנטים שקיבלו השנה מלגות ומודה למעניקי המלגות על תרומתם, אשר ודאי תסייע לסטודנטים לצלוח את לימודיהם בדרך אל התואר ", אומרת ד"ר מילר.

 

חזור לרשימה