הצלחה בשחקים: יותר מ-2000 מבקרים הגיעו למכללה בשבוע החלל הישראלי

הצלחה גדולה לאירועי שבוע החלל הישראלי שהתקיימו במכללה, בהובלת המרכז לנוער שוחר מדע. האירוע התקיים ביוזמת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, במקביל לשורת אירועים נוספים שהופעלו במוסדות אקדמיים מובילים ברחבי הארץ.


פעילות לילדים באירועי שבוע החלל שהקיימו במכללה. צילום: JINIPIX

המשתתפים נהנו משפע סדנאות והפעלות מדעיות לכל המשפחה, ביניהן: מיצג חווייתי רב חושי המשחזר את הנחיתה ההיסטורית על הירח, מופע של ד"ר מולקולה, מתחם אינטראקטיבי "מסע לירח" עם חידות נושאות פרסים לילדים, מבוך לייזרים עתידני, מופע אור-קולי בפלנטריום מתנפח, בנייה ושיגור של טילים, סדנאות לבניית דגמי לוויינים, שעת סיפור עם סיפורים מהירח, עמדות צילום מיוחדות והפתעות נוספות.

יום קודם לאירוע החווייתי למשפחות, ביקר במכללה האסטרונאוט גארט רייזמן, היהודי הראשון ששהה בתחנת החלל הבינלאומית. רייזמן הרצה על חוויותיו בחלל בפני 400 תלמידי תכניות המצוינות המופעלות במכללה בשיתוף אשכול בית הכרם ומשרד החינוך – מחוז צפון, נפגש עם בני נוער המפתחים את לווין הנוער הראשון בגליל – "גליל-1" וביקר במעבדת החלל של המרכז לנוער שוחר מדע.


האסטרונאוט גארט רייזמן במעבדת החלל עם תלמידי המרכז לנוער שוחר מדע במכללה. צילום: אלכס הובר.

האירוע  נוהל על-ידי צוות המרכז לנוער שוחר מדע במכללה, בשיתוף צוות מדריכים של חווידע-טבע בכרמיאל. עשרות מדריכי התחנות היו בני נוער המשתתפים בתוכניות המדעיות-טכנולוגיות במכללה. לדברי איתי מלק, מנהל המרכז, מידי שנה אירועי שבוע החלל תופסים נפח גדול יותר ומושכים אליהם עוד ועוד משתתפים מרחבי הגליל כולו. "השנה אירועי שבוע החלל נמשכו על פני יומיים מלאי פעילויות וחוויות, במהלכם ילדים ובני נוער רבים נחשפו לאירועים פורצי דרך בתולדות האנושות כמו הנחיתה על הירח והתנסו בחוויות וניסויים מדעיים מרתקים. אנו פועלים ככל יכולתנו לפתוח את השערים לעולם המדע והטכנולוגיה בפני הדור הצעיר בגליל ולאפשר להם להתנסות בחוויות אחרות ומיוחדות שיעודדו אותם לפרוץ דרך אל העתיד", אומר מלק.

חזור לרשימה