חדשות

 • מיטב החברות במשק השתתפו ביריד התעסוקה של המכללה

  מאות סטודנטים לקחו חלק ביריד תעסוקה שנערך במכללה, בהשתתפות 31 חברות מובילות וביניהן: רפאל, אלביט, Ness, עמיעד, TDK, שטראוס, אסם, Matrix, נטפים, Western Digital, קולקטיב אימפקט, KLA-Tencor, אפימילק, ישקר ועוד.

  יריד התעסוקה השנתי הוא שיאו של פעילות המרכז לפיתוח קריירה בדקנט הסטודנטים. ביריד ניתנת לסטודנטים ולבוגרים הזדמנות להכיר מגוון חברות ותפקידים, כל אחד בתחום לימודיו, וליצור קשר ראשוני עם המעסיקים שמשתתפים ביריד. המעסיקים שהשתתפו ביריד חלקו שבחים לצוות על הארגון ואיכות המועמדים שהגיעו להתראיין. בסופו של יום כל מעסיק יצא עם רשימת מועמדים למשרות לטווח הקצר והארוך.

  לדברי דקנית הסטודנטים, ד"ר תמר גדריך, הבחירה של המעסיקים לחזור ולהשתתף ביריד לצד חברות חדשות שמצטרפות בכל שנה, מהווה את ההוכחה לאמון שהם נותנים באיכות ההכשרה האקדמית והיישומית שמעניקה המכללה ללומדים בה ולארגז הכלים של הבוגר היוצא משעריה. "אין תחליף לאפשרות למפגש ראשוני בין מראיינים ומועמדים ולהתנסות בחוויה. אני גאה שהמכללה מאפשרת התנסות זו כחלק מהכישורים שאנו מציידים את בוגרינו", דברי ד"ר גדריך.

  זה המקום להזכיר שהמרכז לפיתוח קריירה בדקנט הסטודנטים פועל לאורך כל השנה בסיוע לסטודנטים בתחום התעסוקה: בניית מסלול קריירה, תהליכי יעוץ קריירה פרטניים, סדנאות והרצאות בתחום, ובנוסף מעמיד לרשות הסטודנטים והבוגרים פורטל משרות, המסייע באיתור מקומות לסטאז' ולעבודה.


  קרא עוד
 • קול קורא להגשת מועמדות לוועדת השקעות

  ועדת איתור מטעם המכללה מזמינה אנשים מן הציבור, בעלי היכרות וניסיון מתאימים בשוק ההון, להציע מועמדותם לחברות בוועדת ההשקעות של המכללה. תנאי הסף לקבלה:

  1.בעל תואר אקדמי רלבנטי ממוסד להשכלה גבוהה (כלכלה, מנהל עסקים וכד'), ו/או:
  2.בעל רישיון רו"ח בישראל, ו/או:
  3.בעל רישיון ניהול תיקי השקעות.
  4.לא הורשע בעבירה שיש עמה קלון.

  הגשת מועמדות תיעשה בצירוף כל המסמכים הבאים:
  קורות חיים, צילום תעודות להוכחת קיום תנאי הסף, כן יש לפרט או לצרף אסמכתאות ביחס להיקף הניסיון וההיכרות עם שוק ההון

  המעוניינים להגיש מועמדותם יפנו לגב' רויטל הרוש, לכתובת revi@braude.ac.il

   

   

  קרא עוד
 • 'המרגל הקופץ' וגלאי התנועה: צפו בפרוייקטים המצטיינים לשנת 2018

  כמידי שנה בכנס תעשייה אקדמיה של המכללה מחולקים פרסים  לפרוייקטים מצטיינים שעשו סטודנטים במכללה בשנה החולפת. השנה זכתה בפרס הראשון בת-אל תייר, בוגרת התכנית לתואר שני בביוטכנולוגיה. נושא הפרויקט שלה: הערכה של טכנולוגיה חדשנית להעשרת תאי דם אדומים עובריים שמקורם בדם האם, לצורך אבחון גנטי טרום-לידתי. הפרויקט בוצע בחברת ביוספ הממוקמת במרכז הרפואי זיו בצפת. את תקציר הפרויקט לא נוכל להציג להלן בסרטון וידאו, מאחר והחברה שבה בוצע הפרויקט בקשה לשמור על סודיות מסחרית.
   
   בפרס השני זכה יהונתן שבבו, בוגר המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, שתכנן מערכת בקרה לרובוט זעיר שקופץ כמו חגב, עם אפשרות לקבוע מראש את התנועה שלו,  את מספר הקפיצות והכיוון של כל אחת מהן, וכמובן שאת היעד הסופי. 
   
  בפרס השלישי זכה יצחק סולומון, גם הוא סטודנט להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, שתכנן מערכת אופטית למעקב וצילום של גוף בתנועה. הפרוישט שלו זכה במקום השלישי;
   
  לצפיה בפרויקט של הסטודנט יהונתן שבבו - "החגב המכני" תופס גובה:
     לצפייה בסרטון על הפרוייקט של יצחק סולומון - מערכת למעקב אחרי גוף בתנועה:

   

   

   

  קרא עוד
 • מאות הגיעו לכנס תעשייה-אקדמיה ע"ש פרופ' יוחנן ארזי

  הצלחה לכנס תעשייה–אקדמיה ה-8 ע"ש פרופ' יוחנן ארזי ז"ל, נשיאה השלישי של המכללה, שהתקיים השבוע במכללה (25.4.2018). מאות מהנדסים, יזמים, אנשי תעשייה ואקדמיה, הגיעו לכנס שהתמקד השנה באתגרים ובהזדמנויות שגלומים במעבר מתעשייה מסורתית לתעשייה חכמה (תעשייה 4.0) - נושא שנמצא בראש סדר העדיפויות של התעשייה הישראלית. בין המשתתפים: נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, ומנכ"ל רשות החדשנות, אהרון אהרון 
   
  בדברים שנשא, ציין פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה, כי המכללה כרתה ברית עם התעשיינים ושילבה את יו״ר מרחב צפון של התאחדות התעשיינים במוסדות המנהלים של המכללה. "התעשיינים הם חלק בלתי נפרד מהמכללה – הם היו שותפים לארגון הכנס, הם מרצים בתחומים שונים ומלווים את האקדמיה בהצעות ורעיונות לתכנית הלימודים, כך שהבוגרים שלנו יוכלו לתת מענה לבעיות בתעשייה", אמר הנשיא. "אנחנו גאים ב- DNA של המכללה, שהיא המוסד האקדמי היחיד במדינת ישראל שחרט על דגלו את השבחת הפריון בתעשייה המסורתית. נמשיך לייצר בוגרים שיודעים לבצע פתרונות ראויים בתעשייה".
   
  לדברי ד"ר משה שביט, מנכ"ל אופק אשכולות – חברת היישום של המכללה ויו"ר הכנס, המהפכה התעשייתית הרביעית שמתקיימת ממש עכשיו מציבה אתגרים רבים בצד הזדמנויות גדולות לשיתופי פעולה בין אקדמיה לתעשייה ופיתוח סטרטאפים לטובת המשק. "המיקוד בכנס היה במציאות הנוכחית ומה ניתן לעשות על מנת להציב
   
  במסגרת המושב הראשון בכנס, התקיימה הרצאת מליאה מפי נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, שעסקה בתעשייה החכמה והשפעתה על הפריון והתחרותיות. בדבריו ציין ברוש כי השקעה בכח אדם ברמה גבוהה, חדשנות ומעבר לתעשייה 4.0 ישפרו את כושר התחרות של התעשייה הישראלית בשוק הגלובלי. "אם לא נשכיל לייצר פה כח אדם ברמה הכי טובה שאפשר, פשוט אין לנו סיכוי! אנחנו חייבים להגדיל את הפריון. לא חשוב איזו מכונה תקנו, כמה שהיא תהיה חכמה, מתוחכמת ומהירה, ללא כח אדם מתאים אי אפשר יהיה להפיק ממנה את המקסימום. אני מאוד מקווה ששיתוף הפעולה של התעשייה עם האקדמיה וגם עם משרד החינוך יעזור לנו להגיע מהר ליעדים אלו. הייחודיות של המכללה האקדמית להנדסה בראודה זה שיתוף הפעולה עם התעשייה, כדי להפוך בסופו של דבר את הידע האקדמי למעשי. לכן אנחנו אוהבים לקלוט כח אדם מהמוסד הזה, כי אנחנו יודעים שאנחנו מקבלים את שני הדברים יחד- ידע ופרקטיות. אני חושב שבהיבט של הקניית ידע וניסיון מעשי, המכללה הקדמית בראודה נמצאת לפני כולם".

  מימין לשמאל: פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה; שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים; ד"ר משה שביט, יו"ר הכנס; הנרי צימרמן, יו"ר התאחדות התעשיינים במרחב הצפון
  קרא עוד
 • השר לשעבר מתן וילנאי: "חזון האיחוד עם אוניברסיטת חיפה הוא פנטסטי"

  אלוף במיל' מתן וילנאי, שכיהן בעבר כשר להגנת העורף  וכסגן שר הבטחון, הגיע לישיבת חבר הנאמנים שהתקיימה ערב חג הפסח במכללה. וילנאי, שבתפקידו הציבורי האחרון כיהן כשגריר ישראל בסין, נענה לפניית נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק,  והצטרף  לחבר הנאמנים של המכללה כחבר מן המניין.  לדבריו, הוא התרשם עמוקות מהעשייה במכללה ומאנשי הסגל שלה, ובכוונתו לפעול ככל שיתבקש למען קידומה. הנה דברים שאמר לנו בראיון, כולל התייחסותו הנלהבת לתכנית המיזוג של המכללה עם אוניברסיטת חיפה.
   
  צפו בראיון עם מתן וילנאי:
   
   
   
  קרא עוד
 • פרופ' רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה: המיזוג עם המכללה יושלם בתוך 4-5 שנים

  פרופ' רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה, הגיע למכללה והעריך בישיבת חבר הנאמנים כי הליך המיזוג בין שני המוסדות הוא ודאי וכי הוא יושלם ככל הנראה בתוך 4-5 שנים. בראיון שקיימנו איתו מסביר פרופ' רובין על היתרונות  שגלומים במיזוג עבור שני המוסדות, ואמר שהמהלך לא יוביל לפיטורי עובדים במכללה בניגוד לרצונם, או לפגיעה בתנאי העסקתם. 
   
  צפו בראיון:
   
  קרא עוד
 • אביב הגיע ברדעת בא: מה קרה במכללה בחצי השנה האחרונה? הכל בגיליון החדש

  האירועים, הכנסים, הפרסים, המלגות, המחקרים, שיתופי הפעולה עם מוסדות אקדמיים בארץ ובעולם, אנשי הסגל והסטודנטים, בקיצור כל מה שקרה בקמפוס בשישה חודשים, וקרה הרבה מאוד, בגיליון אחד עשיר ומגוון.
   
  לקריאת גיליון ברדעת החדש לחצו על הקישור הבא. חג אביב שמח וקריאה מהנה:
   
   
   
   
   
   
   

   

  קרא עוד
 • נגעו בשמיים: יותר מ-2000 איש ביקרו בשבוע החלל שהתקיים במכללה

  יותר מ-2000 מתושבי הגליל פקדו בתחילת חודש פברואר את המכללה והשתתפו בעשרות הפעלות ומופעים מדעיים שהתקיימו במתקניה, במסגרת שבוע החלל הישראלי 2018.

  שיא האירוע נרשם עם הגעתו של האסטרונאוט האמריקאי, דונלד תומאס, שטס פעמים רבות לחלל וריתק את המאזינים בהרצאה שנתן ובה תיאר איך, למשל, אוכלים ושותים על המעבורת, איך ישנים, איך מתקלחים, ואפילו איך עושים צרכים במקום שבו כח הכבידה אינו קיים. תומאס סיפר שעוד בהיותו ילד רצה להיות אסטרונאוט, ואף כיוון את חייו למטרה זאת, אבל נכשל 3 פעמים בניסיונותיו להיכנס לתכנית החלל של נאס"א, עד שהתקבל אליה לבסוף, רק בשנות ה-30 לחייו; בכך הוא ביקש להעביר מסר למאזינים שלעולם לא יוותרו על החלומות שלהם ושהמאמץ בסופו של דבר משתלם.


  "הריצפה והתקרה בחלל  הם אותו דבר מבחינת כח המשיכה" - האסטרונאוט דונאלד תומס מרתק את הקהל 

  שבוע החלל הישראלי 2018 התקיים במכללה ביוזמת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, ובשיתוף עמותת "חווידע טבע כרמיאל"; הוא הצטרף לשורת אירועים שהופעלו במקביל במוסדות אקדמיים מובילים ברחבי הארץ. בין הפעילויות והסדנאות שהתקיימו בקמפוס המכללה עבור הילדים: סדנה לבנייה ולשיגור רקטות, הכנת מפת כוכבים, בניית דגם מעבורת חלל, עמדה לצפייה בסרטי חלל עם משקפי מציאות מדומה, בניית דגם טלסקופ גלילאו, הרצאות וסרטים בפלנטריום מתנפח, שחזור הניסוי "גן כימי" שאותו ביצע האסטרונאוט הישראלי אילן רמון ז"ל, תצפית כוכבים בטלסקופים בהנחיית האסטרונום עדן אוריון, ומופע של המדען המשוגע ד"ר מולקולה, שמילאה את האודיטוריום עד אפס מקום בשני המופעים.


  בצילום: נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, לצד האסטרונטוט דונלד תומס; ד"ר שמואל גזית, ראש המשרד ליחסים
  בין-לאומיים במכללה;  מר פרץ וזאן,  מנכ"ל משרד המדע;  איתי מלק, מנהל היחידה לנוער שוחר מדע במכללה

  מנכ"ל משרד המדע, מר פרץ וזאן, הגיע למכללה, והיה אורחו של הנשיא, פרופ' אריה מהרשק נשיא המכללה, ד"ר שמואל גזית מהמחלקה להנדסת מכונות. האירוע הופעל ואורגן על-ידי צוות המרכז לנוער שוחר מדע במכללה, בראשות איתי מלק, ובשיתוף צוות המדריכים של "חווידע טבע" בכרמיאל. ראויים לציון גם המדריכים בתחנות השונות, שכולם היו בני נוער שמשתתפים במהלך השנה בתוכניות המדעיות-טכנולוגיות של המכללה.

  קרא עוד
 • נשיא על הבר: פרופ' אריה מהרשק נפגש עם סטודנטים לשיחה על כוס בירה

  נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, נפגש בשבוע שעבר עם כמה עשרות סטודנטים במכללה, לשיחה "בגובה העיניים", שהתקיימה במקום לא שגרתי: פאב המכללה. במוקד המפגש נתן הנשיא הרצאה בנושא "כלכלה גלובלית" בעקבותיה התפתח שיח פורה של שאלות ותשובות. "נעניתי להזמנת אגודת הסטודנטים להגיע לפאב של המכללה, להיפגש עם הסטודנטים, להעשיר אותם בדעת וגם לשמוע מהם על נושאים המעסיקים ומטרידים אותם ברמת השירותים", אמר נשיא המכללה.  מה שנותר עכשיו זה רק להתרשם מהתמונות ולחכות למפגש הבא.


  נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, מרצה בפני הסטודנטים על כלכלה גלובלית


  הסטודנטים שוחחו עם הנשיא "בגובה העיניים" גם על עניינים שמטרידים אותם


  גם רעיית הנשיא, גב' דפנה מהרשק (במרכז) הצטרפה למפגש הלא שגרתי

  קרא עוד
 • חלקים בהזמנה: כך עובדות מדפסות התלת-מימד במח' להנדסת מכונות

  במחלקה להנדסת מכונות עברו לייצר את חלקי המכונות שהסטודנטים ממציאים במדפסות תלת מימד.  אם עד עכשיו תהליך ייצור החלקים לפרוייקטים ארך זמן רב  ועלה ממון רב, הרי שעכשיו התהליך פשוט הרבה יותר. עוד על איך שהמדפסות האלה הופכות תכנון למציאות - בסרטון שלפניכם:

   

      

  קרא עוד