חדשות

 • גולת הכותרת ב"יום המרצה": יצירתיות וחדשנות בחינוך ההנדסי

  כמידי שנה ערב פתיחת שנת הלימודים ארגן המרכז לקידום ההוראה והלמידה במכללה את "יום המרצה", שמטרתו לכנס את אנשי הסגל האקדמי במכללה ליום עיון שמתמנקד בקידום שיטות ההוראה ובשכלולן. השנה התקיים יום העיון בסימן "יצירתיות וחדשנות בחינוך ההנדסי", כחלק מהמגמה לעודד חשיבה יצירתית, יזמית ופורצת גבולות באקדמיה. המשתתפים האזינו להרצאות מליאה מרתקות והשתתפו בפאנל מרצים בנושאים: חדשנות, מוטיבציה ויצירתיות בקורסים מעשיים, וכן בסדנאות בנושאיםהקשורים לחינוך הנדסי, הוראה בסיוע טכנולוגיה,  למידה מבוססת-בעיות, הופעה נכונה מול מצלמה, למידה בקבוצות ועוד.


  הופכים את המרצים לטובים יותר: אנשי המרכז  לקידום ההוראה והלמידה במכללה  

  קרא עוד
 • השביתה הסתיימה, חוזרים לעבודה: שנת הלימודים צפויה להיפתח ללא תקלות

   לאחר למעלה משנה וחצי של משא ומתן, חתמה המכללה על הסכם קיבוצי עם הסגל האקדמי הזוטר, בסיוע הממונה על השכר באוצר והוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה, שתוקפו כעשור. ההסכם שנחתם מול הסגל האקדמי הזוטר מצטרף להסכם קיבוצי חדש לסגל האקדמי הבכיר, שנחתם לפני כחודשיים, ומבטיח כי שנת הלימודים האקדמית תשע"ט תיפתח כסדרה ותתקיים ללא שיבושים.

  מנכ"ל המכללה, אחיאב גולן, מציין כי המכללה הנה בין הבודדות בארץ בה מתקיים הסכם קיבוצי הן עם הסגל האקדמי מן המניין והן עם סגל המורים מן החוץ, מה שמבטיח את פתיחת שנת הלימודים הקרבה ללא תקלות או איומי השבתה נוספים.

   

  "עברנו ימים לא קלים של שביתה ארוכה, כאשר הנפגעים העיקריים הם ציבור הסטודנטים. לצערי, כל מאמצינו הוכוונו למענם, מתוך מחויבות למזער ככל הניתן את נזקי ההשבתה. הסכמי העבודה החדשים מבטיחים לימודים אקדמיים תקינים במכללה לאורך שנים ואני מבקש להודות לכל הגורמים שסייעו ודחפו לחתימתם בהקדם", אומר גולן.

   

   מצד אחד: אחיאב גולן, מנכ"ל המכללה, ואורית לב, סמנכ"לית הכספים, חותמים על ההסכם הקיבוצי

   
  ומצד שני: ד"ר סיון קלס, יו"ר ועד סגל המרצים,חותם על ההסכם שמבטיח ששנת הלימודים תיפתח כסדרה

  קרא עוד
 • ראיונות עם נשיא המכללה ונשיא אוניברסיטת חיפה בגיליון ברדעת החדש - כנסו וקיראו

  כמידי שנה, לקראת ראש השנה, מתפרסם גיליון ברדעת, ובו כתבות על כל מה שקרה במכללה בחצי השנה האחרונה. גם גיליון זה, כקודמיו, עשיר במידע ותמצאו בו , בין היתר, כתבות על מחקרים חדשים ופורצי דרך; על הישגים של סטודנטים ושל אנשי סגל אקדמי; על כנסים וטקסים חגיגיים; על תכניות לימוד ומיזמים; על שיתופי פעולה עם התעשייה ועם מוסדות בינלאומיים ועוד ועוד.

  כמו כן, הגיליון כולל ראיונות מיוחדים עם נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, ועם נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין, שכולל התייחסויות מצדם למיזוג המתרקם בין שני המוסדות האקדמיים ולנושאים נוספים שנמצאים על סדר היום.  

  עוד בברדעת: ראיון עם המשנה לנשיא, פרופ' שרית סיון, שנכנסה לתפקידה באחת התקופות המאתגרות ביותר בתולדות המכללה, וראיון עם ד"ר תמר גדריך, דקנית הסטודנטים, לרגל פרישתה מהתפקיד לאחר שלוש שנות כהונה. וזאת רק רשימה חלקית של הנושאים שתמצאו בגיליון.

  לקריאת המהדורה המקוונת - לחצו על תמונת השער - קריאה מהנה ושנה טובה:


  קרא עוד
 • נחתם הסכם עבודה קיבוצי עם הסגל האקדמי במכללה

  בשעה טובה ומוצלחת נחתם הסכם עבודה קיבוצי חדש עם ארגון הסגל האקדמי במשרה במכללה. ההסכם מגדיר את יחסי העבודה ומשפר את תנאי השכר של המרצים. הממונה על השכר באוצר והוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה אישרו את ההסכם, שעליו נשאו ונתנו באוירה טובה אחיאב גולן, מנכ"ל המכללה; פרופ' שרית סיוון, המשנה לנשיא לעניינים אקדמיים; גב' אורית לב, סמנכ"ל הכספים ומי שייצגו במו"מ את חברי הסגל האקדמי : ד"ר סיון קלס (יו"ר), פרופ' לביא קרפ, ד"ר פאדל טריף, ד"ר לילך יסעור-כרוח וד"ר אירה רווה.


  מברכים על המוגמר: מנכ"ל המכללה, אחיאב גולן, לוחץ את ידו של ד"ר סיון קלס, ראש ועד המרצים במכללה (במשרה), לאחר שחתמו על הסכם העבודה החדש

  קרא עוד
 • מחזור 22: עוד 443 מהנדסים חדשים בדרך לתעשייה

  בראשית יולי (3.7.2018) קיבלו  443 בוגרי המחזור ה-22 של המכללה  את תעודות התואר בוגר בהנדסה (B.Sc) בטקס חגיגי ומרגש, במעמד ראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר; סגניתו ,שולה כהן; נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק והמנכ"ל, אחיאב גולן, וכמובן אנשי הסגל האקדמי וראשי מחלקות הלימוד.  בטקס הוענקו תעודות גם ל 30 בוגרי תואר בהוראת המתמטיקה והמדעים ול-12 בוגרי לימודי חו"ל.


  נאום נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, בטקס הענקת התארים, יולי 2018

  בדברים שנשא, ציין  נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, כי בישראל קיים מחסור של למעלה מ-12000 מהנדסים, ובמכללה האקדמית להנדסה בראודה מסמיכים כ-500 מהנדסים מידי שנה. "מאז הקמתה הצמיחה המכללה קרוב ל-8000 מהנדסים", אמר פרופ' מהרשק. "מדובר על השפעה של ממש ברמה הלאומית על ההשכלה, הכלכלה, התרבות והחברה בארץ, ובגליל בפרט. הבוגרים מגיעים לעמדות מפתח בתעשייה וחלקם ממשיכים באקדמיה, בארץ ובחו"ל, לתארים מתקדמים והיום הם דוקטורים ופרופסורים. אנו במכללה מעצבים דמות בוגר היודע לזהות בעיות, לטפל בהן בגישה רב תחומית ולהציע פתרון הנדסי מחוץ לקופסא. עליכם, בוגרים יקרים, יהיה לעשות שימוש ביכולות אותן רכשתם בתקופת הלימודים ולהמשיך וללמוד לכל אורך הקריירה המקצועית שלכם. אני מאחל לכולכם בהצלחה".


  נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, מברך את המהנדסים החדשים, בוגרי המחזור ה-22 של המכללה

  גם ראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר, ברך את הבוגרים במלים חמות: "אתם גאווה למדינת ישראל. הוכשרתם לתעשייה שהיא הדופק האמתי של המדינה ועליכם היא נשענת ותישען גם בעתיד, לכן יש לכם אחריות רבה. אין גאה ממני לסייר במפעלים, לא רק באזור כרמיאל, ולפגוש את בוגרי המכללה. אני מאחל לכם הצלחה בכל מה שתעשו ושתזכרו תמיד שאתם בשליחות חשובה". 

  בשם הבוגרים בירכה כרמל אבני, בוגרת התכנית להנדסת תוכנה ומסלול מצוינות: "מהחוויה שלי כסטודנטית במכללה, גיליתי מערך עזרה ותמיכה נרחב למען הסטודנטים. התמיכה הזו העצימה בי יכולות שלא הכרתי ואני בטוחה שיש עוד רבים כמוני. ברצוני להודות בשמי ובשם כלל הבוגרים לכל מי שעזר לנו להגיע למעמד הזה. תודה רבה על חוויית לימוד משמעותית ומקצועית, על מתן העזרה מעבר לשעות הלימוד וההרגשה שכל אחד חשוב וכי אנחנו לא עוד מספר. תודה רבה לכולם ובהצלחה לכולנו בהמשך הדרך".

  צפו בקטע מנאומה של הבוגרת המצטיינת כרמל אבני, שדיברה בטקס בשם הבוגרים  את רשימות הבוגרים מובילה המחלקה להנדסת תוכנה עם 125 בוגרים ובוגרות, 98 מהם בהנדסת תוכנה והשאר- בהנדסת מערכות מידע; אחריהם – הנדסת מכונות עם 108 בוגרים ובוגרות; בהנדסת חשמל 82 בוגרים ובוגרות; בהנדסת תעשייה וניהול 75 בוגרים ובוגרות; בהנדסת ביוטכנולוגיה 47 בוגרים ובוגרות; 4 בוגרים בהנדסה אופטית ושניים במתמטיקה שימושית. מבין כלל הבוגרים 58 סיימו בהצטיינות ו-8 בהצטיינות יתרה.

  עד כה הכשירה המכללה בעשרים ושניים המחזורים 7,580 בוגרים ובוגרות לתואר "בוגר במדעים" B.Scובשש השנים האחרונות הכשירה 261 בוגרים לתואר "מוסמך במדעים" M.Sc בשישה מחזורים.

  "

  קרא עוד
 • הנדסה מוכוונת קהילה: על הכנס הייחודי שהציג פתרונות הנדסיים לאנשים עם מוגבלויות

  בעתיד הלא רחוק יוקם  בקמפוס המכללה מרכז ידע הנדסי, ייחודי מסוגו בארץ, שיהיה רב-תחומי באופיו ויתמקד בתחום השיקומי ובמציאת פתרונות הנדסיים לבעלי צרכים מיוחדים. על היוזמה החשובה, שעשויה לשפר את חייהם של אלפי בעלי מוגבלויות מכל רחבי הארץ, הוכרז במהלך כנס "הנדסה מוכוונת קהילה", שהתקיים החודש (יוני) בקמפוס. המרכז ישלב את יכולות המחקר והפיתוח של הסגל האקדמי והסטודנטים, עם הידע שנצבר במוסדות טיפוליים וארגונים העוסקים בשיקום ובסיוע. את הכנס הנחתה ליהיא לפיד, אם לילדה בעלת צרכים מיוחדים, והשתתפו בו אנשי אקדמיה ומחקר, אנשי מערכת הבריאות ובתי חולים, ונציגים מבתי אבות, מרכזי תעסוקה, מרכזים לגיל הרך, בתי ספר ועוד.

  צפו בכתבת וידאו על כנס הנדסה מוכוונת קהילה:

  "אורחים המבקרים במכללה מביעים התפעלות רבה מהמעבדה להנדסה שיקומית והנעשה במסגרתה, ואנו נמשיך לפתחה לרמת מוקד ידע ארצי" אמר פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה, בפתח הכנס.  בהמשך התקיימו שתי הרצאות מליאה מאת ד"ר ליאור חביב, שהפך למשותק בעקבות תאונה וכיום עובד כמהנדס שמתמקד בפיתוח טכנולוגיות מסייעות לאנשים עם מוגבלויות; הרצאה נוספת נתן הפיזיותרפיסט אסף פומפן ממרכז השיקום של בית החולים בנהרייה, בנושא שילוב כוחות בין האקדמיה, המטופלים והצוות המטפל. 

  צפו בליהיא לפיד, מנחת הכנס, מדברת על חשיבותו ועל התרשמותה מהמכללה:

  את הכנס הובילו ד"ר אורית בראון בנימין, שמרכזת במכללה את לימודי הביומכניקה במסגרת המחלקה להנדסת מכונות, ואורנית בר-זית, מובילת פרויקט "מהלב", שמתקיים מזה כמה שנים ותכליתו המצאת פתרונות הנדסיים לאנשים עם מוגבלויות. בכנס דנו בצורך ליצור תשתית רב-תחומית למציאת פתרונות לצרכים שעולים "מהשטח", עבור אנשים עם מוגבלויות ובעלי צרכים מיוחדים.

  בחלקו השני של הכנס התקיים פאנל בהשתתפות בוגרי המכללה, שביצעו במסגרת הקורס "ביוכמניקה שיקומית" פרויקטים מיוחדים עבור אנשים עם מוגבלויות. "זה תהליך שכולם מרוויחים ממנו – המטופלים שמקבלים מענה לבעיה ספציפית, המטפלים שמקבלים מוצר עזר לטיפול והסטודנטים במכללה שלומדים כיצד לגשת לאתגר הנדסי ולתת לו פתרון מההתחלה ועד הסוף, כאשר הלקוח הוא שותף מלא בכל התהליך. אנחנו שואפים להכשיר במכללה מהנדסים בעלי מודעות, אחריות חברתית ואמפטיה לשונה,  ובכנס הזה אנחנו יכולים להתרשם מהתוצאות המרשימות", אומרת ד"ר בראון בנימין, שמרכזת את התחום במכללה.

  לדברי אורנית בר-זית, אמנם קיימים היום  מוצרי מדף רבים התומכים בתפקוד היומיומי של אנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים, אבל אלה אינם נגישים לכלל האוכלוסייה הזקוקה להם משתי סיבות עיקריות: עלותם הגבוהה והעובדה  שהם אינם מותאמים אישית לצרכי הלקוח, ולא  פותרים לו את בעייתו הנקודתית: "הרצאות הכנס הציגו את צרכי הלקוח אל מול הקושי ביישום פתרונות מתאימים ולקראת סיומו קיימנו  מפגשים רב-תחומיים סביב שולחנות עגולים, במטרה למפות את הצרכים ולבנות שיתופי פעולה עתידיים.  אנו מאמינים כי תוצאות השיח יהיו חלק מהבסיס הנדרש להתנעת שיתופי פעולה בפרויקטים עתידיים ומיקוד הצרכים יסייע בפיתוח פתרונות בעלי אופי אוניברסלי".   קרא עוד
 • יו"ר התאחדות התעשיינים בישראל: המכללה נמצאת Far Away לפני כולם

  "הייחודיות של המכללה ביחס למוסדות אקדמיים אחרים שמכשירים מהנדסים, מתבטא בשיתוף הפעולה שיש לה עם התעשייה ובכך שבוגריה יודעים מה לעשות עם הידע המעשי שצברו. בעניין  זה המכללה נמצאת far away לפני כולם", את הדברים אמר יו"ר התאחדות התעשיינים בישראל, מר שרגא ברוש, בכנס תעשייה אקדמיה ה-8 שהתקיים במכללה. 

  צפו בקטע וידאו מנאומו:

   

  קרא עוד
 • כנס האיכות ה-10 של הצפון התקיים במכללה בסימן 70 שנים למדינת ישראל

  כנס האיכות "הלכה ומעשה" העשירי התקיים השנה בסימן 70 שנה למדינת ישראל, בהשתתפות אנשי תעשייה, אקדמיה וממשל, שהאזינו להרצאות בהיבטים שונים של הבטחת האיכות והבטיחות בייצור התעשייתי ובכלל, ביניהם: ניהול האיכות בעידן טכנולוגיית סייבר, חדשות מחקר בתחום הנדסת איכות, איכות קבלת החלטות בתנאי אי-ודאות, ניהול סיכונים ומניעת טעויות אנוש ועוד.

  בכנס השתתפו המומחים הבינלאומיים: פרופ' סטפן שטיינר, ראש המחלקה לסטטיסטיקה ומדע אקטוארי ומנהל קבוצת המחקר הסטטיסטי העסקי-תעשייתי באוניברסיטת ווטרלו בקנדה, ופרופ' גלית שמואלי מהמכון למדעי השירות באוניברסיטה הלאומית צינג הואה (NTHU) בטייוואן.

  צפו בכתבת וידאו על הכנס:

  פרופ' שמואלי, חוקרת בתחום ה- Behavior Big Data, כריית נתונים לשם ניתוח עסקי, איכות המידע והחיזוי, ויישום של כלים אלו בהנדסת איכות, ריתקה את משתתפי הכנס בהרצאתה בנושא:"Behavioral Big Data: Why Quality Engineers Should Care?", שהאירה את נושא המידע הנאסף על כל אדם ואדם על ידי המכשירים האלקטרונים אשר בהם הוא משתמש ומהם השימושים שנעשים במידע זה. בהמשך הנחתה יחד עם פרופ' רון קנת סדנה שעסקה באיכות המידע שחברות וארגונים יכולים לאסוף על עצמן ומה ניתן להפיק מנתונים אלו.

  פרופ' שטיינר, חוקר בעל שם בינלאומי בתחום של שימוש במדע נתונים לשם שיפור שירותים רפואיים, תהליכים תעשייתיים ועסקיים, הרצה בנושא: "Use of baseline data in quality problem solving".

  יו"ר הכנס, פרופ' אמיל בשקנסקי, מרצה בכיר במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה ומומחה לשיטות ניהול איכות סטטיסטיות, מציין כי הכנס היווה מפגש המשלב הקניית ידע מקצועי והחלפת דעות בין עמיתים למקצוע מהתעשייה, האקדמיה מוסדות וארגונים שונים במדינה, במיוחד בנושאים המאפיינים ארגוני פיתוח, ייצור ושירות בפריפריה.  "ישראל היא מדינה עתירת הישגים בכל תחום מתחומי החיים", אמר פרופ' בשקנסקי. "דומה שלאחר שבעה עשורים הפכנו לנושאי דגל בין אומות העולם ולא בכדי מדינות רבות מביטות כיום על ישראל בהשתאות ובהתפעלות - הפכנו מודל לחיקוי. לא ניתן להפריד בין הישגים מרשימים אלה לבין המושג 'איכות', שמגלם בתוכו השקפת עולם ודרך חיים, ואשר כנס ממשיך לקדם, להשריש ולהפנים ביתר שאת". 

  עוד הוסיף פרופ' בשקנסקי כי: "על מנת להתמודד עם שוק בינלאומי תחרותי ודרישות איכות ובטיחות הולכות וגוברות, יש להטמיע שיטות ניהול והנדסת איכות וניהול סיכונים מתקדמות. לא מעט אנשים בישראל מפתחים ומיישמים שיטות חדשות לקידום נושאים אלו והכנס היווה במה להחלפת רעיונות חדשים בין העוסקים בתחום".

  במסגרת הכנס התקיים טקס חגיגי, שבו הוענקו "כוכבי איכות" ומלגות במסגרת התכנית לעידוד המצוינות בתעשייה בצפון ע"ש דני רוזוליו ז"ל לשנת 2017-2018.
   

  קרא עוד
 • מאות הגיעו לכנס תעשייה-אקדמיה ע"ש פרופ' יוחנן ארזי - צפו בוידאו

  הצלחה לכנס תעשייה–אקדמיה ה-8 ע"ש פרופ' יוחנן ארזי ז"ל, נשיאה השלישי של המכללה, שהתקיים השבוע במכללה (25.4.2018). מאות מהנדסים, יזמים, אנשי תעשייה ואקדמיה, הגיעו לכנס שהתמקד השנה באתגרים ובהזדמנויות שגלומים במעבר מתעשייה מסורתית לתעשייה חכמה (תעשייה 4.0) - נושא שנמצא בראש סדר העדיפויות של התעשייה הישראלית. בין המשתתפים: נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, ומנכ"ל רשות החדשנות, אהרון אהרון 
   
  בדברים שנשא, ציין פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה, כי המכללה כרתה ברית עם התעשיינים ושילבה את יו״ר מרחב צפון של התאחדות התעשיינים במוסדות המנהלים של המכללה. "התעשיינים הם חלק בלתי נפרד מהמכללה – הם היו שותפים לארגון הכנס, הם מרצים בתחומים שונים ומלווים את האקדמיה בהצעות ורעיונות לתכנית הלימודים, כך שהבוגרים שלנו יוכלו לתת מענה לבעיות בתעשייה", אמר הנשיא. "אנחנו גאים ב- DNA של המכללה, שהיא המוסד האקדמי היחיד במדינת ישראל שחרט על דגלו את השבחת הפריון בתעשייה המסורתית. נמשיך לייצר בוגרים שיודעים לבצע פתרונות ראויים בתעשייה".
   
  לדברי ד"ר משה שביט, מנכ"ל אופק אשכולות – חברת היישום של המכללה ויו"ר הכנס, המהפכה התעשייתית הרביעית שמתקיימת ממש עכשיו מציבה אתגרים רבים בצד הזדמנויות גדולות לשיתופי פעולה בין אקדמיה לתעשייה ופיתוח סטרטאפים לטובת המשק.
   
  צפו בסרטון וידאו שמספר את סיפור הכנס:
   
   
  במסגרת המושב הראשון בכנס, התקיימה הרצאת מליאה מפי נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, שעסקה בתעשייה החכמה והשפעתה על הפריון והתחרותיות. בדבריו ציין ברוש כי השקעה בכח אדם ברמה גבוהה, חדשנות ומעבר לתעשייה 4.0 ישפרו את כושר התחרות של התעשייה הישראלית בשוק הגלובלי. "אם לא נשכיל לייצר פה כח אדם ברמה הכי טובה שאפשר, פשוט אין לנו סיכוי! אנחנו חייבים להגדיל את הפריון. לא חשוב איזו מכונה תקנו, כמה שהיא תהיה חכמה, מתוחכמת ומהירה, ללא כח אדם מתאים אי אפשר יהיה להפיק ממנה את המקסימום. אני מאוד מקווה ששיתוף הפעולה של התעשייה עם האקדמיה וגם עם משרד החינוך יעזור לנו להגיע מהר ליעדים אלו. הייחודיות של המכללה האקדמית להנדסה בראודה זה שיתוף הפעולה עם התעשייה, כדי להפוך בסופו של דבר את הידע האקדמי למעשי. לכן אנחנו אוהבים לקלוט כח אדם מהמוסד הזה, כי אנחנו יודעים שאנחנו מקבלים את שני הדברים יחד- ידע ופרקטיות. אני חושב שבהיבט של הקניית ידע וניסיון מעשי, המכללה הקדמית בראודה נמצאת לפני כולם".

  מימין לשמאל: פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה; שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים; ד"ר משה שביט, יו"ר הכנס; הנרי צימרמן, יו"ר התאחדות התעשיינים במרחב הצפון
  קרא עוד
 • 'המרגל הקופץ' וגלאי התנועה: צפו בפרוייקטים המצטיינים לשנת 2018

  כמידי שנה בכנס תעשייה אקדמיה של המכללה מחולקים פרסים  לפרוייקטים מצטיינים שעשו סטודנטים במכללה בשנה החולפת. השנה זכתה בפרס הראשון בת-אל תייר, בוגרת התכנית לתואר שני בביוטכנולוגיה. נושא הפרויקט שלה: הערכה של טכנולוגיה חדשנית להעשרת תאי דם אדומים עובריים שמקורם בדם האם, לצורך אבחון גנטי טרום-לידתי. הפרויקט בוצע בחברת ביוספ הממוקמת במרכז הרפואי זיו בצפת. את תקציר הפרויקט לא נוכל להציג להלן בסרטון וידאו, מאחר והחברה שבה בוצע הפרויקט בקשה לשמור על סודיות מסחרית.
   
   בפרס השני זכה יהונתן שבבו, בוגר המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, שתכנן מערכת בקרה לרובוט זעיר שקופץ כמו חגב, עם אפשרות לקבוע מראש את התנועה שלו,  את מספר הקפיצות והכיוון של כל אחת מהן, וכמובן שאת היעד הסופי. 
   
  בפרס השלישי זכה יצחק סולומון, גם הוא סטודנט להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, שתכנן מערכת אופטית למעקב וצילום של גוף בתנועה. הפרוישט שלו זכה במקום השלישי;
   
  לצפיה בפרויקט של הסטודנט יהונתן שבבו - "החגב המכני" תופס גובה:
     לצפייה בסרטון על הפרוייקט של יצחק סולומון - מערכת למעקב אחרי גוף בתנועה:

   

   

   

  קרא עוד