חדשות

 • הליכה במקביל: על עוד פתרון הנדסי שהוכן במכללה עבור קשישים בגליל

  סטודנטים שלומדים מהמחלקה הנדסת מכונות במכללה הכינו עבור קשישים מבית האבות "בראט" מתקן מודולרי שמשפר פלאים את היכולת שלהם להתאמן בצעידה ובעליית מדרגות.

  הסטודנטים, אמיר לוי ונתנאל משה,  לקחו את מתקן המקבילים הקיים בבית האבות והכינו עליו קונסטרוקציה חדשה שמאפשרת שילוב קל ומהיר של מדרגות עץ. המדרגות ניתנות להרכבה ולפירוק מהיר ביותר, מה שמאוד מקל על עבודת הצוות השיקומי של בית האבות וכמובן על הקשישים עצמם.  עד כה, טוענים בבית האבות, היה עליהם לקחת את הקשישים לחדר המדרגות של הבניין כדי לתרגל אותם, ורק מעטים זכו לכך: "המתקן החדש שאנשי המכללה הכינו עבורנו  הוא לא פחות ממהפך", הם אומרים.

  בינתיים כבר פנו למכללה ממקומות נוספים וביקשו שיכינו גם עבורם  מתקן דומה.  המתקן הוכן במסגרת הקורס ביומכניקה שיקומית, בהנחיית ד"ר אורית בראון בנימין. מטרת הקורס: לבצע פרויקטים מעשיים וספציפיים עבור בעלי מוגבלויות בכדי לסייע להם להתמודד עם האתגרים שלפניהם.

  צפו בסרטון שמראה איך זה עובד:  

   

  קרא עוד
 • עושים כושר: סטודנטים תכננו מתקן שמסייע לחיזוק גפיים בגיל השלישי

  עוד רעיון פשוט ומבריק מבית היוצר של המכללה. הפעם מדובר במתקן שסטודנטים להנדסת מכונות הכינו עבור בית האבות "בראט" בכרמיאל, במטרה לסייע לדיירי הבית לבצע פעילות גופנית שתיטיב את מצבם הגופני.

  המדובר במכשיר APT) Active Passive Trainer), ששימוש בו אמור  לחזק  שרירי הידיים והרגליים של הקשישים, באמצעות סיבוב פדלים בגבהים משתנים. אלא שמשקלו הרב של המכשיר והסרבול שנגרם לצוות המטפל בכל פעם שביקש להעלות או להוריד את המכשיר  לגובה המתאמנים, גרם לכך שרק מעטים עשו בו שימוש.

  לפני כשנה, במסגרת פרויקט הדגל של המכללה למען אוכלוסייה בעלי צרכים מיוחדים (פרויקט מהל"ב שמתוקצב ע"י הות"ת בשיתוף  קרן כרמיאל-משגב-פיטסבורג ), ביקש צוות הפיזיותרפיסטים של בית האבות שמהנדסי המכללה יתכננו עבורם מתקן שימנע את הקושי  ויקצר את משך הזמן שנדרש מהם בכל פעם שהם מבקשים לשנות את גובה המכשיר. 

  הסטודנטים דניאל וולקוב  וליאוניד ארנדט  החליטו להרים את הכפפה והתמודד עם האתגר הביצועי. השניים, שהצטרפו לקורס ביומכניקה שיקומית בהנחיית ד"ר אורית בראון בנימין,  נפגשו מספר פעמים עם צוות בית האבות, הבינו את הדרישות ההנדסיות, ולאחרונה סיפקו את המתקן המבוקש. 

  יצויין, כי הנהלת המוסד ובצוות הטיפולי מברכים על התוצאה והקשישים לא מפסיקים לדווש ולחזק את שרירי ידיהם ורגליהם. ובינתייים, גם בבית החולים בנהרייה,שם שמעו  על הפיתוח המצוין, כבר הביעו את רצונם  שגם עבור מחלקת השיקום שלהם יכינו במכללה מתקן דומה. ועל זה נאמר: יישר כח !

  לצפיה ולהתרשמות מהמתקן  צפו בסרטון הבא:

   

  קרא עוד
 • מעוף גלילי: על תרגומון לכתב ברייל, תריס מעולם אחר ושאר המצאות

  פעם בשנה יש לתעשייני הגליל הזדמנות להתרשם מהפוטנציאל היצירתי של בוגרי המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל. זה קורה בכנס תעשיה אקדמיה, שמתקיים במכללה על שם נשיאה השלישי, פרופ' יוחנן ארזי ז"ל. פרופ' ארזי האמין בטיפוח הקשר שבין האקדמיה לתעשייה כחלק מההכשרה של מהנדסי המחר. בתקופתו הוחלט שכתנאי לקבלת התואר יצטרכו הסטודנטים לעבור "התמחות בתעשייה" – רעיון שמוכיח את עצמו ואשר מצד אחד תורם רבות למפעלים בצפון ולהשבחת תוצרתם, ומצד שני  מספק מקומות עבודה איכותיים לבוגרי המכללה.  הודות לתכנית ההתמחות בתעשייה יצא למכללה מוניטין מצוין בקרב מפעלי התעשייה בגליל ובכלל.

   בכנס, שהתקיים זו השנה השביעית ברציפות, חולקו השנה פרסי הצטיינות ותעודות הוקרה לארבעה סטודנטים שנמצאים בשנה האחרונה ללימודיהם, לאחר שוועדה מקצועית קבעה שעבודות הגמר שהכינו הן יוצאות דופן ויש בהן כדי לתרום רבות לסביבה, לקהילה או לתעשייה.

  במקום הראשון זכה אופיר אביתר מהמחלקה להנדסת מכונות, שתכנן מנגנון חכם ומקורי לתריס גלילה ואף רשם עליו פטנט; במקום השני זכתה אורלי אלמו מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול, שהפרויקט שלה כבר מיושם במפעל שבו היא מועסקת ומשפר פלאים את היעדים התפעוליים של קו ייצור; במקום השלישי זכו שניים: עידן וייס, מהמחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, שהגה ערכה לעיבוד תמונה המסוגלת לתרגם כתב ברייל לכל שפה אחרת; ואלדד בוכריס מהמחלקה להנדסת מכונות, שהצליח להוריד משקל של מכלי לחץ מתכתיים, על ידי שימוש בייצור שכבתי באמצעות מדפסת תלת-ממד.

  את הפרסים קיבלו הבוגרים מידי פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, מגב' שיר לוויתן, בתו של פרופ' ארזי ז"ל, וחברי ועדת הפרס. קדמה לחלוקת הפרסים הקרנת סרטון שבו הציגו הזוכים את הפרויקטים שהכינו.

  צפו בסרטון על ההמצאות החדשות של בוגרי בראודה :


  אם גם אתם מתעניינים בלימודים במכללה אנא היכנסו לקישור הבא, הרשמו ליום הפתוח הקרוב , השאירו פרטים ויחזרו אליכם  בהקדם:

    https://www.braude.ac.il/Campaign/?ref=outbrain_outstandingpro&type=1

   

  קרא עוד
 • מתכנני הלווין "גליל 1" ייצגו את המכללה בטקס השקת הלווין "ונוס"

  נציגים מקבוצת פיתוח הלווין "גליל-1" נבחרו לייצג את הנבחרת האיכותית שפועלת במכללה,  בטקס השקת הלווין "ונוס". בטקס החגיגי הוענק הלווין לצרפת במעמד מנכ"ל סוכנות החלל הישראלית, מנכ"ל סוכנות החלל הצרפתית ובכירים בתעשיית החלל.

  תכנית "גליל-1" היא מיזם נוער משותף למכללה ולסוכנות החלל הישראלית ומטרתו לפתח לווין זעיר. "מדובר בלווין הנוער הראשון שמפותח בגליל במעבדות המכללה. בתכנית משתתפים תלמידים מצטיינים מכרמיאל, מסכנין ומעכו", אומר איתי מלק, מנהל היחידה לנוער שוחר מדע במכללה.

   התלמידים דניאל דוברין (אורט פסגות כרמיאל), אמילי טויבר (אורט דרסקי עכו)  ואברהים בהאא גנאים (תיכון אל בשער סכנין), לצד מר אבי בלסברגר, מנהל סוכנות החלל הישראלית.

  צוות מתכנני "גליל 1" עם  ד"ר גיא צברי, מוביל התכנית מטעם היחידה לנוער שוחר מדע במכללה.

  קרא עוד
 • אות מגן מילואים הוענק למכללה על יחסה לסטודנטים המשרתים במילואים

  ביום שני  (15.5.17), במעמד שר הביטחון - מר אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל - רא"ל גדי איזנקוט וקצין מילואים ראשי - תא"ל הושע פרידמן בן שלום, התקיים בבסיס המטה הכללי בקריה בתל אביב ערב הוקרה למפקדים מצטיינים במערך המילואים והענקת אות מגן מילואים לארגונים, מעסיקים ומוסדות להשכלה גבוהה כאות הוקרה על תמיכתם בעובדים ובסטודנטים המשרתים במילואים.

  המכללה זכתה באות באות מגן מילואים לשנת 2017, לצד 3 מוסדות אקדמיים נוספים. זאת, כהערכה למאמציה הרבים והשקעתה בסטודנטים המשרתים במערך המילואים. בשם המכללה, קיבלה את המגן דיקנית הסטודנטים, דר' תמר גדריך בנוכחות פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה, מר אחיאב גולן, מנכ"ל המכללה; מתן מדר, יו"ר אגודת הסטודנטים במכללה וסגנו נדב בנו.


  ד"ר תמר גדריך, דקנית הסטודנטים, במעמד קבלת אות מגן מילואים למכללה

  אות מגן מילאים הוענק למכללה הודות  להתייחסותה המתחשבת במשרתי המילואים הן בפן האקדמי והן בפן החומרי. לדברי המנכ"ל, מר אחיאב גולן, המכללה מקצה משאבים בסדר גודל  שנתי של כ-100 אלף ₪, עבור עזרים, הטבות, הקלות, שיעורי עזר ועוד. "במכללה לומדים כ- 300 משרתי מילואים, מתוכם עשרות מן המערך הלוחם. ללא קשר להוקרה ולאירוע, נמשיך לתמוך ככל שיתאפשר בציבור היקר של משרתי המילואים", דברי גולן.


  נציגי המכללה  באירוע החגיגי:  נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק (במרכז); מנכ" ל המכללה, מר אחיאב גולן,  (משמאל); דקנית הסטודנטים, ד"ר תמר גדריך (מימין) וביניהם נציגי אגודת הסטודנטים, מתן מדר ונדב בנו  הטבות משרתי המילואים במכללה כוללות בחינות במועדים מיוחדים, הארכות זמן, צילומים, נקודות זכות אקדמיות, כניסה לחדר כושר, קורס קיץ חינם, שיעורי עזר, קורס חוזר ללא עלות ועוד. אחת לשנה נערך ערב הוקרה למשרתי המילואים בארגון משותף של אגודת הסטודנטים והדקנט. סטודנט הנקרא למילואים מקבל מענה הן בדקנט, הן על ידי רכזי המילואים במחלקות האקדמיות והן על ידי רכז המילואים באגודה.

  המכללה תמשיך לתמוך ולסייע לסטודנטים הנקראים לשירות המילואים. אנו רואים בכך זכות לעטוף ולהקל למען אלו התורמים רבות למדינה ולהגנתה.

  כבוד וגאווה גדולה למכללה ולסטודנטים אשר משרתים במילואים.

   

  קרא עוד
 • עיריית כרמיאל: מצפים מהממשלה להעניק למכללה תקציב לשדרוג התעשייה המסורתית בגליל

  את הדברים אמרו ראש עירית כרמיאל, עדי אלדר, וסגניתו, גב' שולה כהן, שהיא גם מחזיקת תיק התעשייה בעיריה. ,כותרת נוספת שיצאה מכנס תעשיה אקדמיה ה-7 שהתקיים במכללה: הקמת המרכז החדש לחדשנות ולפריון בתעשייה. לכנס הגיעו בכירי התעשיינים בצפון, שלקחו חלק בכמה מושבים וסדנאות. במוקד הכנס התקיים דיון בהנחיית מתן חודורוב, הפרשן הכלכלי של ערוץ 10, שעסק בשאלה: כיצד הצבת העובד במרכז עשויה לסייע להתפתחות התעשייה ?" .

  על כל אלה ועל עניינים נוספים שנידונו בכנס - בכתבה הבאה:

   

   

  קרא עוד
 • עשו והצליחו: תואר מוסמך המדעים הוענק ל-45 בוגרים בטקס חגיגי

  ביום חמישי ה-27.4.17 התקיים במכללה טקס חגיגי שבו הוענקו תארים לבוגרי התואר השני – מוסמך במדעים (.M.Sc). בטקס הוענקו תעודות ל-45 בוגרים, מתוכם אחד סיים בהצטיינות יתרה וארבעה בהצטיינות. זהו המחזור החמישי שמסיים בהצלחה את לימודי התואר השני במכללה, בארבעה תחומים: ביוטכנולוגיה, הנדסת מערכות, הנדסת תכנה והנדסת תעשייה וניהול.

  נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, בירך את הבוגרים ומשפחותיהם: "התואר השני הוא הדובדבן שבקצפת ואנו פועלים להמשיך ולהתפתח לתחומים נוספים ותארים מחקריים בעתיד הקרוב. האתגר הגדול שלנו הוא להשביח את התוצר הישראלי ואנחנו יודעים לעשות זאת. אנו בין המכללות המובילות בהשבחת הפריון ובהכשרת מהנדסים, שייעודם לפתור בעיות מורכבות בתעשייה".  הגב' שולה כהן, סגנית ראש העיר כרמיאל, בירכה את הנהלת המכללה והבוגרים: "זאת גאווה גדולה לעיר כרמיאל ולגליל בכלל שיש לנו את המכללה, שמאפשרת לימודים מתקדמים לתואר שני. כמי שמחזיקה את תיק התעשייה, התפקיד שלכם חשוב ואני בטוחה שהתעשייה מחכה לכם".

  בשם המוסמכים הטריים דיברה אסתי האן, בוגרת הנדסת תעשייה וניהול: "העידוד לסקרנות ולחוסר פשרות בהשגת היעדים האקדמיים, השירות מצד גורמי המנהלה והיחס האישי והמבין מצד בעלי התפקידים במכללה היוו תפקיד משמעותי בבחירת המכללה ללימודי התואר השני. הקשרים החברתיים והמקצועיים שבנינו במהלך השנתיים האחרונות יעזרו לנו גם שנים רבות קדימה. חברי לספסל הלימודים, בתוכם גם אני, ניצבים היום גאים ובטוחים כי אנו מהווים חלק מעתידו של המשק בישראל. כל אחד מאתנו לחוד וביחד מהווים נדבך מאוד חשוב בחברה הישראלית, ותורמים להיותה חברה טובה, נאורה, מפותחת ואיתנה יותר. אם נשכיל לשמר את אחוות הלימודים, את הרצון להעמיק ולגלות ואת ערכי החברות והרעות שהפגינה המכללה כלפינו ואנחנו אחד כלפי השני, אני בטוחה שנוכל להצעיד את החברה, כל אחד בתחומו ובמעשיו, למקום טוב יותר ובכך לממש את ה DNA של החברה הישראלית - אחריות חברתית".

  ברכות למסיימים ובהצלחה בהמשך הדרך

  קרא עוד
 • כך מומלץ לנהל חברה: הרצאתו של הנרי צימרמן בכנס תעשייה-אקדמיה

  מר  הנרי צימרמן,  יו"ר התאחדות התעשיינים במרחב צפון, ויו"ר קבוצת טרלידור, הגיע לכנס תעשייה אקדמיה שהתקיים במכללה  לקראת חג הפסח והתכבד לשאת את הרצאת הפתיחה. 

  נושא הכנס השנה התמקד השנה במעמדו של העובד בתוך הארגון והקשר שיש בין מעמד זה ותחושות העובד לבין הפריון של הארגון שמעסיק אותו.  בהרצאה מרתקת שנמשכה כ-40 דקות שטח מר צימרמן את ה"אני מאמין" הניהולי שלו,  כפי שזה בא לידי ביטוי בחברות שאותן ייסד, ובראשן בחברת טרלידור.  בתום ההרצאה יצאו רבים מהנוכחים בתחושה שמדובר בדברים שכל מנהל, בפרט בתעשייה, חייב לשמוע.  אז לכל מי שפספסו אנו מביאים כאן "בשידור חוזר" את ההרצאה במלואה.

  לצפייה בהרצאתו של מר הנרי צימרמן, יו"ר התאחדות התעשיינים במרחב צפון: 
   

  קרא עוד
 • הגיעו ל YNET: קרן ואור ביטון, התאומות שלומדות הנדסת חשמל, מוסיפות כבוד למכללה

  סיפורן של  קרן ואור ביטון, התאומות הזהות שלומדות במכללה הנדסת חשמל, ואשר את סיפורן  יוצא הדופן פרסמנו בגיליון ברדעת האחרון,  מתפרסם היום גם באתר YNET

  אז למי שרוצה להזכר בסיפור היפה הזה, הנה הקישור לכתבה:

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4953054,00.html

   

  קרא עוד
 • מתן חודורוב היה כאן: הנחה את הרב-שיח בכנס תעשייה-אקדמיה

  מתן חודורוב, הפרשן הכלכלי של ערוץ 10, היה גם המנחה של כנס תעשייה-אקדמיה ה-7, שהתקיים במכללה. הכנס השנה עסק בתעשייה המסורתית ובדרכים שבהן ניתן להגביר את החדשנות והפריון שלה. חודורוב הנחה רב-שיח בנושא זה, בהשתתפות בכירים מהתעשייה והאקדמיה בצפון. בתום הדיון אמר חודורוב שהממשלה צריכה לעשות יותר כדי להיטיב את מצבה של התעשייה המסורתית ולא לראות בתעשיית ההי-טק את חזות הכל. לדבריו, כנסים כמו זה שהתקיים במכללה, תורמים  להעלאת הסוגייה החשובה למודעות הציבורית.

  הנה קטע מהדברים שאמר:

   

  קרא עוד