קצת עלינו

המחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה במכללה הוקמה בשנת 1993 תוך עיצוב מושג חדש בתחום מקצועות ההנדסה בארץ: היכולת לשלב עקרונות הנדסיים וידע ביולוגי לפיתוח מוצרים לתועלת האדם והסביבה. פרופ' אפרים קציר (ז"ל) , מדען ונשיאה הרביעי של המדינה, היה שותף בקידום המחלקה ובעידוד החשיבה הייחודית  שמובילה אותה עד היום. בשנת 2007 נאות פרופ' קציר לבקשת המחלקה ומאז נקראת המחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה על שמו.

תכנית הלימודים לתאר מהנדס ביוטכנולוגיה (B.Sc) אושרה על ידי המועצה להשכלה גבוהה ובשנת 2011 יצאה לדרך התוכנית לתואר שני נלמד מוסמך למדעים בביוטכנולוגיה (M.Sc.)

במהלך שנות פעילותה של המחלקה, בד בבד  עם התפתחות המכללה והרחבת התשתיות להוראה ולמחקר, גדל  סגל המחלקה ושוקד על עדכון מתמיד של תכני הלימודים. לאורך כל שנות פעילותנו עוצבו במחלקה מאפיינים ייחודים לעבודה משותפת והוראה אקדמית:

  • אנחנו מעניקים יחס אישי ותמיכה לכל סטודנט בדרך להתמודדות יעילה עם תחום התוכן והאתגרים האינטלקטואלים
  • אנחנו שוקדים על קשר מתמיד עם התעשייה כבסיס לעדכון תכנים האקדמיים ושיתופי פעולה במחקר ובמשאבים
  • אנחנו מקדמים את ההתמחות המעשית בתעשייה ובאוניברסיטאות בארץ ובחו"ל,כחלק אינטגרלי מתכנית הלימודים, כמנוף להשתלבות הבוגרים בתעשייה וכבסיס להמשך לימודיהם לתארים מתקדמים
  • אנחנו שוקדים על שילוב מחקר מדעי בסיסי עם נושאים חדשנים וטכנולוגיות מתקדמות תוך התמודדות עם אתגרים חדשים באמצעות שיתופי פעולה פוריים עם חוקרים באקדמיה ובכירים בתעשייה

בוגרים