• המחקר האקדמי של פרופ' יוחנן ארזי ז"ל

  מאת: ד"ר שוקי דרור, ד"ר חוסיין נסראלדין
  המחלקה להנדסת תעשייה וניהול
  ביום פטירתו של יוחנן כתבו עליו עמיתיו, בין היתר "היה חבר קרוב"..."אבידה בלתי חוזרת"..."זכינו להכירו ולהוקירו"..."איש מקצוע מהדרגה הראשונה"..."חבר אמת בעל אישיות כובשת"..."דוגמה להתנהלות מקצועית ואישית"..."אהבנו את יוחנן כמורה, כעמית וכאדם"..."חבר קרוב שאת אנושיותו תמיד הערצתי"..."איש עקרונות במלוא מובן המילה"..."איש מעשה"..."בעל יושר ויושרה אישית ומקצועית נדירים לצד מקצועיות ויעילות בה ביצע את תפקידיו השונים"..."יזכר יותר מכל אופיו המיוחד - אנושי, קשוב, חם, שקול, מאיר פנים"..."חבל על חיים שנגדעו ועל מפעל חיים שנעצר", "חבר אישי יקר לרבים מאתנו, מחנך וחוקר ייחודי ורב עשייה"..."אדם מופלא, על פי כל קנה מידה, מדינת ישראל כולה הפכה היום לענייה יותר, שכן אוצרה הטבעי הגדול ביותר הוא אנשים כיוחנן".
  בכתבה זו בחרנו להדגיש פן חשוב אחר בעשייה של יוחנן – תרומתו למדע והישגיו המחקריים אשר הביאוהו להיות נשיא, חבר סגל וחוקר מהשורה הראשונה.  תרם תרומה משמעותית לקהילה המדעית בתחום הנדסת תעשייה וניהול - פרופ' יוחנן ארזי ז"ל

  קרא עוד
 • בא עם השמש: על ביקורו של לואיס פאלמר במכללה

  לאחר שביקר בעשרות מדינות בכל רחבי הגלובוס, בלי לבזבז אף טיפת דלק, הגיע ההרפתקן "הירוק" לואיס פאלמר, עם המונית הסולארית שלו, גם למכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל.

  פאלמר, צעיר שוויצרי, הגיע למכללה במסגרת קמפיין בינלאומי, שהגה כבר לפני 15 שנה, לעידוד השימוש בכלי תחבורה הנעים בסיוע אנרגיות שאינן מזהמות את הסביבה. כדי לשכנע כי הדבר אפשרי ויעיל, הוא בנה מכונית המסוגלת לנוע באמצעות אנרגיית השמש, הנקלטת במספר לוחות על גלגלים, שהמכונית לוקחת איתה לכל מקום. לאודיטוריום של המכללה הגיעו מאות מתעניינים, אנשי סגל וסטודנטים, אשר שמעו את פאלמר מספר בלהיטות על כך, שחזונו לחולל בנושא מהפכה עולמית יוגשם רק בתנאי שהאנושות תשכיל להפנים ערכים סביבתיים חדשים, שיהפכו את העולם למקום טוב ובריא יותר.

                                              מסביב לעולם בלי אף טיפת דלק – לואיס פאלמר
                                              והמונית הסולארית בקמפוס המכללה

  קרא עוד
 • "ההישג יתרום רבות למוניטין של המכללה ולקשריה עם מיטב החוקרים בעולם" - ד"ר גדעון אביגד
  "ההישג יתרום רבות למוניטין של המכללה ולקשריה עם מיטב החוקרים בעולם" - ד"ר גדעון אביגד

  האיחוד האירופי בחר באורט בראודה להוביל מחקר בינלאומי חשוב

  הזיקה בין התעשייה לאקדמיה, שהמכללה מטפחת לאורך השנים, הובילה את האיחוד האירופי להעמיד את ד"ר גדעון אביגד, חוקר ומרצה במכללה, בראש קונסורציום לקידום מחקר גדול, בהשתתפות עשרות חוקרים מובילים מכל רחבי העולם.  

  הישג מרשים למכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, לאחר שהאיחוד האירופי החליט להעניק לה, במסגרת תכנית FP7-IRSES Marie-Curie, מענק מחקר בסך 287,000 יורו. מטרת התכנית לקידום שיתופי פעולה בתחום המחקר היישומי בין אוניברסיטאות מובילות בעולם. מי שישמש כקואורדינטור (מתאם) של קבוצת המחקר מטעם המכללה הוא ד"ר גדעון אביגד, מרצה במחלקה להנדסת מכונות. ד"ר אביגד יעמוד בראש קונסורציום - קבוצת מחקר גדולה, שתכלול 40 חוקרים מובילים מחמש אוניברסיטאות.

  קרא עוד
 • הסטודנטים של בראודה בטוחים בעתידם המקצועי

  המכללה הגיעה למקום הראשון בקטגוריית המכללות הציבוריות ולמקום השמיני והמכובד מתוך רשימה של עשרות מוסדות אקדמיים בישראל. כך על עולה מסקר שנעשה ע"י חברת "מאגר מוחות" עבור התאחדות הסטודנטים הארצית.

  אם למישהו עוד היה ספק שהמכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה נמצאת "על הסוס" מבחינת המוניטין הציבורי והאקדמי שלה, הרי שהסקר שנעשה לאחרונה ע"י חברת מאגר מוחות עבור התאחדות הסטודנטים הארצית, קובע זאת באופן חד משמעי.

  קרא עוד
 • שיתוף פעולה חדש בין חברת בזן לבראודה

  בביקורו של המשנה למנכ"ל קבוצת בזן במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה השבוע הונחו יסודות לשיתוף פעולה בין הקבוצה למכללה ונחשפה תוכנית ההשלמה ב"חשמל זרם חזק", כמענה למצוקת התעשייה בצפון

   מר עדו רוזולויו, המשנה למנכ"ל קבוצת בזן ומנכ"ל מגזר התעשייה, ביקר השבוע במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, במסגרת סיור שערך בעיר כרמיאל. במהלך הביקור נדונו נושאים משותפים למכללה ולתעשייה, ביניהם, שילוב סטודנטים מהמכללה במפעלי בזן, במסגרת תכנית ההתמחות ובמסגרות נוספות. כמו-כן נחשפה תכנית ההשלמה למהנדסים ב"חשמל זרם חזק", לפתרון מצוקת התעשייה באזור.

  קרא עוד
 • ד"ר יעקב חיימוביץ
  ד"ר יעקב חיימוביץ

  זוכרים ומנציחים את ד"ר יעקב חיימוביץ' ז"ל

  המחלקה להנדסת מכונות תנציח את זכרו של ד"ר יעקב חיימוביץ', מרצה המחלקה, שהלך לעולמו בחודש אוקטובר השנה ממחלה קשה. בישיבת מחלקה שהתקיימה לאחרונה הוחלט שהמעבדה שבה לימד ד"ר חיימוביץ' את הקורס על "תופעות מעבר" תקרא בקרוב על שמו.

  אבל כבד ירד בסוף חודש אוקטובר האחרון על עובדי המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, עם קבלת הבשורה על מותו בטרם עת של ד"ר יעקב חיימוביץ', מרצה אהוד במחלקה להנדסת מכונות. ד"ר חיימוביץ', בן ששים במותו, נפטר ממחלת הסרטן והותיר אחריו אישה, ארבעה ילדים, אחות וגם הרבה חברים ובהם אנשי סגל וסטודנטים, שהכירו והוקירו אותו ואת דמותו.

  קרא עוד
 • כל הזכויות שמורות

  עשרות מהנדסי תוכנה השתתפו בכנס הפטנטים במכללת אורט בראודה
  חלומם של רבים ממהנדסי התוכנה, העוסקים במחקר ופיתוח הוא למצוא, או להמציא, פתרונות לבעיות מורכבות ולצאת נשכרים מהמצאתם הן ברמה הרוחנית והן ברמה הכספית. ואולם, בכדי להטיח אפשרות זו, חשוב להכיר ולהבין את דרכי הטיפול בקניין רוחני בעולם התוכנה. על סוגיה זו ועל אחרות הקשורות במישרין ובעקיפין ל"עולם הפטנטים" דנו משתתפי הכנס שהתקיים במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה ב-4 בדצמבר 2011.

                          לומדים "לעשות פטנטים" - הכנס שיזמה המחלקה להנדסת תוכנה

  קרא עוד
 • להיות בוגר במתמטיקה שימושית

  בוגר המחזור הראשון של התכנית מספר על החוויה וההישג

  איתן ליפשיץ

  שלוש שנים של לימודים אינטנסיביים ומעניינים ביותר עברו די מהר. זה התחיל עם לימודי בסיס ברמה גבוהה מאד בקורסי המתמטיקה והתכנות השונים. הרצאות ושעות ייעוץ עם מרצים מהשורה הראשונה, שעות של למידה עצמית, או עם חברים ללימודי התואר, הביאו אותי לרמה גבוהה מאד של הבנה בתחומי המתמטיקה השונים והתכנות ובתוך תקופה קצרה התחלתי להעביר בעצמי שיעורים פרטיים וסדנאות לסטודנטים ממחלקות אחרות. כמובן שבדרך היו גם לא מעט תסכולים וקשיים, אך בעזרת יחס אישי ולא מתפשר של מרצים הצלחתי להתגבר על הכול. חבריי ללימודים התגלו כאיכותיים ביותר וללמוד איתם, ומהם, היתה חוויה בפני עצמה ואני משוכנע שנשמור על קשר גם לאחר קבלת התואר; שעות של למידה משותפת נתנו לנו כלים להתמודד עם בעיות קשות ככל שיהיו.

             איתן ליפשיץ, במרכז הצילום: "בזכות הלימודים הבנתי את נפלאות המתמטיקה"

  קרא עוד
 • כנס בינלאומי בתחום משאבי האנוש התקיים בבראודה

  מעל 40 חוקרים וחתני פרסים עולמיים הגיעו לכנס הבינלאומי הראשון בישראל לניהול משאבי אנוש

  המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל, בשיתוף עם אוניברסיטת בר אילן והמרכז האקדמי דן, קיימה בסוף השבוע האחרון את הכנס הבינלאומי הראשון בארץ לניהול משאבי אנוש.

  בכנס, שנושאו המרכזי הינו "ניהול משאבי אנוש בראייה בין תרבותית", התארחו ולקחו חלק בדיונים מעל 40 חוקרים בינלאומיים מובילים בתחום, וחתני פרסים מהארץ ומהעולם אשר הגיעו מ-30 מדינות שונות ביניהן: ארצות הברית, אנגליה, הולנד, אוסטרליה, דרום אפריקה, אוסטריה, הונגריה ויוון. בין החוקרים המובילים: פרופ' סירקה ג'רוונפה מארה"ב, פרופ' יאפ פאו מהולנד, פרופ' גרמי מארטין מבריטניה, פרופ' מרים ארז ופרופ' יחזקאל דרור מישראל, חתני פרס ישראל לניהול.  חוקרים בכירים מכל העולם מגיעים לכנס במכללה

  קרא עוד
 • כמונולוג: סטודנט מצטיין מהמכללה מספר על חווייתו ב MIT

  הפרוייקט לחילופי סטודנטים מצטיינים בין המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה לבין המכון הטכנולוגי של מסצ'וסט (MIT), והענקת מלגת המחייה לסטודנטים בתקופת התמחותם,
  מתאפשר הודות לתמיכת חברת כתר פלסטיק בראשות מר סמי סגול
  מאור הדר

  חיבוק ישראלי חם ואמיתי קידם את פניי כשנכנסתי לאחת המעבדות היוקרתיות והמתקדמות בעולם, במקום שנראה לי בהתחלה כהכי קר בעולם. לאחר שניערתי את פתיתי השלג מהכובע, הציגה אותי דר' נטלי ארצי לשאר חברי הקבוצה: " זהו מאור הדר, סטודנט לתואר ראשון בהנדסת מכונות ממכללת אורט בראודה, כרמיאל. הוא הגיע לכאן כדי לעבוד ולחקור פרויקט מאוד מעניין שבא לתת מענה לטיפול בחולים בסרטן השד באמצעות מערכת לשחרור מבוקר של תרופה כימותרפית, שתיאורטית אמורה להפחית בצורה משמעותית את תופעות הלוואי הקשות ולהגדיל את אפקטיביות הטיפול כך שנוכל להשתמש בטיפול תרופתי כתחליף לתהליך כירורגי פולשני ואף להגדיל את סיכויי ההחלמה".

  קרא עוד
 • הוועדה הבינלאומית להערכת איכות תכניות לימודים שיבחה את אורט בראודה

  התכנית בהנדסת תעשייה וניהול של המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה השיגה מיומנות בינלאומית ("international best practice"), ביכולתה להכשיר סטודנטים, המגיעים מרקעים שונים ולספק סיוע מתאים ע"מ להגיע לרמה הנדרשת ולהוציא מתוכה בוגרים, אשר ישרתו את האומה כמהנדסי תעשייה מצטיינים.

  בשנת 2003 הקימה המל"ג יחידה להערכת איכות של תחומי הלימוד בהשכלה הגבוהה. השנה החל הסבב השביעי של הערכת איכות. הנושאים הנבחנים כוללים את החזון, תכנית הלימודים, סגל ההוראה, המחקר, סטודנטים, הוראה ולמידה, מערכת האיכות במכללה, מבנה ארגוני ותשתית פיזית. לפני שנתיים הוחל בתהליך הערכת איכות של תכנית הלימודים בהנדסת תעשייה וניהול, בחמשת המוסדות האקדמיים, שהוסמכו ע"י המל"ג להעניק תואר בהנדסת תעשייה וניהול: אונ' בן גוריון, אונ' תל אביב, הטכניון, המרכז האוניברסיטאי אריאל והמכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה.


  קרא עוד
 • פרופ' דוד שויחט, משנה לנשיא לעניינים אקדמיים
  פרופ' דוד שויחט, משנה לנשיא לעניינים אקדמיים

  נזכרים בד"ר יעקב חיימוביץ' ז"ל

  התכנית בהנדסת תעשייה וניהול של המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה השיגה מיומנות בינלאומית ("international best practice"), ביכולתה להכשיר סטודנטים, המגיעים מרקעים שונים ולספק סיוע מתאים ע"מ להגיע לרמה הנדרשת ולהוציא מתוכה בוגרים, אשר ישרתו את האומה כמהנדסי תעשייה מצטיינים.

  חבריו לעבודה של ד"ר חיימוביץ' ז"ל מספרים על החוקר והאדם שהיה

  קרא עוד