• המכללה ערוכה לשעת חירום

  פתיחת שנת לימודים זאת הזדמנות טובה ואפילו חשובה לבדוק גם את ההערכות הביטחונית של המכללה.
  "המקלטים במכללה ערוכים ומוכנים לשעת חירום", מאיר כהן, קצין הבטיחות במכללה
   
  קרא עוד
 • בחרו ללמוד בבראודה

  לרגל פתיחת שנת הלימודים שאלנו סטודנט ירוק וסטודנטית "ותיקה" על הסיבות שהביאו אותם עד הלום ועל ציפיותיהם מהשנה הקרובה
   
  מאות סטודנטים חדשים ותוססים גדשו את רחבת הכניסה של הבניין הראשי בקמפוס ביום פתיחת הלימודים. בצדדים נפרסו דוכנים שונים של אוכל מהיר, ושתייה והבירה נשפכה כמים. בתוך אווירת הקרנבל הכייפית הזאת בשלהי הסתיו, תפסנו לשיחה קצרה את סיוון קורץ, סטודנטית שנה שנייה במחלקה להנדסת תעשייה וניהול, ואת יואב, שהתחיל השנה את לימודיו במחלקה להנדסת מכונות. לדבריו, הוא בחר ללמוד דווקא במכללה בגלל הגישה המעשית שמאפיינת את המוסד. "אני יודע גם מחברים שלמדו כאן הגישה של המכללה היא מאוד פראקטית. עובדה שהם מצאו עבודה טובה מיד בתום לימודיהם. מאוד מצא חן בעיני שכבר במהלך הלימודים לתואר הראשון יש אפשרות לעשות התמחות בתעשייה – זה אמצעי חשוב ביותר שלא קיים במוסדות אקדמיים אחרים".
   
   
  פותחים שנה עם הרבה תקוות - הסטודנטים סיוון קורץ (שנה ב') ויואב (שנה א') ביום פתיחת שנה"ל
   
  קרא עוד
 • הגב של הסטודנטים

  כבר ח"י שנים שפסח שפר משמש כדיקן הסטודנטים ובכל שנה הוא מתרגש מחדש. ביום פתיחת הלימודים פגשנו אותו מקבל את פניהם בשערי המכללה.
  בכל שנה, עם פתיחת שנת הלימודים, מקפיד דיקן הסטודנטים פסח שפר, להגיע לשער המכללה כשבאמתחתו ארגז עם תשורה צנועה לסטודנטים שנכנסים בשערי המכללה לשנת הלימודים החדשה. בשעה הזאת, שמסתיימת עם הכניסה לשיעור הראשון בשעה 8:30, מתוודע שפר לפנים החדשים של "לקוחותיו". "זהו יום שמח", הוא אומר. "אני שמח להיות כאן, לקדם את פני הסטודנטים החדשים, לברך אותם שיצליחו בלימודים ולתת להם שי צנוע. השנה אנחנו מעניקים להם עט".
   
  דיקן הסטודנטים, פסח שפר, מקבל את פני הסטודנטים החדשים בפתיחת שנת הלימודים
  קרא עוד
 • ללמוד במקום לעבוד

  תכנית חדשה שהושקה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, בעקבות ממצאי סקר שנערך בתחומה, תגביל את שעות העבודה של הסטודנטים ובמקביל תכשיר תתמוך בהם כספית אותם להתנהלות פיננסית נכונה יותר.
  לאחרונה השיקה המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה את התכנית "משקיעים בלימודים", שנועדה לקדם את התנהלותם הפיננסית של הסטודנטים להנדסה. הסטודנטים שיתקבלו לתכנית יזכו בהלוואות נוחות למימון הוצאותיהם ויעברו סדנה בהתנהלות פיננסית. התוכנית נועדה לסייע לסטודנטים לשפר את הישגיהם האקדמיים, לסיים את לימודיהם לתואר בתוך ארבע שנים וקדם את יכולתם למצוא עבודה מיד בתום הלימודים.
  קרא עוד
 • חלוצה בארץ: המכללה תכשיר הנדסאי רכבות

  בשנת הלימודים הנוכחית נפתחה במכללה תכנית לימודים חדשה וראשונה מסוגה להכשרת הנדסאי מכונות בתחום הרכבות
  תכנית חדשה שיזמו המשרד לפיתוח הנגב והגליל, רכבת ישראל ועמותת ידידי עתידים, תכשיר בתום שלוש שנים כ-50 הנדסאי מכונות שיתמחו ברכבות. התכנית תוקצבה בסכום של 1.6 מיליון שקלים. אירוע ההשקה לתכנית הלימודים, שתתקיים במקביל גם במכללה הטכנולוגית בבאר שבע התקיים באודיטוריום של המכללה באמצע חודש אוקטובר, במעמד השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, שר התחבורה, ישראל כ"ץ, ראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר ומנכ"ל רכבת ישראל, מר בועז שפירא.
   
  שר התחבורה ישראל כ"ץ ופרופ' אריה מהרשק באירוע השקת התכנית להכשרת הנדסאי רכבות
  קרא עוד
 • נשיא המכללה התראיין בתכנית "עושים סדר" בערוץ 2

  פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, התראיין בתכנית "עושים סדר" בהנחיית העיתונאי בן כספית. פרופ' מהרשק זומן לראיון בעקבות ממציא מחקר שערך ביחד עם ד"ר דוד פונדק מהמכללה בנושא מימון שכר הלימוד של הסטודנטים, מקורותיו והשלכותיו על רמת הלימודים שלהם. בראיון השתתף גם ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן, לשעבר נשיא אוניברסיטת בן גוריון.

   

   

 • אודישנים לאנסמבל המכללה

  האנסמבל, להקת הסטודנטים של המכללה, פותחת בימים אלה את שעריה לזמרים ולנגנים חדשים.
  הלהקה, שהוקמה לפני כשנה, ביוזמתו ובתמיכתו של נשיא המכללה המנוח, פרופ' יוחנן ארזי, קיימה עד כה את הופעותיה בתחומי הקמפוס והנעימה את זמנם של הצופים באירועים ובטקסים שונים. לדברי מנהלת הלהקה, אתי שפרברג, היא מקווה, כי בשנת הלימודים הקרובה יאפשר הרפרטואר של הלהקה לקיים הופעות גם בפני הקהל הרחב.
   
 • אנחנו על המפה גם במרתון ברלין

  זוהי השנה השנייה ברציפות שאיציק יפרח,איש סגל המחלקה להנדסת מכונות במכללה, עושה לה כבוד במרתון ברלין.

  קרא עוד
 • להבין את הפיזיקה

  הספר "מבינים פיזיקה מודרנית" יצא לאור בהוצאת המכללה ובשיתוף הוצאת מאגנס

  ביוזמת המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, הופיע הספר השלישי בסדרה "מבינים פיזיקה". זהו תרגום לעברית של הספר Fundamentals of Physics, שנכתב על ידי שלושה פיזיקאים ידועי שם בארה"ב: דיוויד הליידי, רוברט רזניק וג'רל ווקר. הספר עוסק במרבית הנושאים הנדונים בקורס השלישי בלימודי היסוד בפיזיקה במוסדות להשכלה גבוהה ונועד לענות על הצורך של סטודנטים לקרוא על נושאים פיזיקאליים עדכניים בשפת אם. ניתן למצוא בספר סוגיות שעיצבו את הפיזיקה והמדע, החל מתחילת המאה העשרים ועד ימינו.

  קרא עוד
 • קיץ של סרטי נשים במכללה

  המכללה אירחה את הפסטיבל הבינלאומי לסרטי נשים, כחלק מהמגמה להעלות את מודעות הנשים לזכויותיהן, ובהן אפשרויות הכשרן והעסקתן בתחומי ההנדסה

  ד"ר נגה שליט, ראש המרכז להעשרה לנוער

  במסגרת שיתוף פעולה ייחודי בין מרכז צעירים כרמיאל, פורום נשים כרמיאל– משגב, עמותת נשים בתמונה והמכללה, זכינו להקרין בחודשי הקיץ סדרת סרטי איכות מתוך הפסטיבל הבינלאומי לסרטי נשים - פרויקט הדגל של עמותת נשים בתמונה. מאות נשים וגם גברים מכל האזור הגיעו למפגשים, צפו בסרטים איכותיים ומרגשים ולקחו חלק בדיונים המרתקים.

  קרא עוד
 • נמשך שיתוף הפעולה עם גלובס

  מאמרו של אינג' אבי שרייבר, שפורסם לאחרונה במגזין "גלובס לתעשייה", הוא רק אחד המאמרים שכתבו לגיליון אנשי סגל המכללה.
   

  המגזין - פרי שיתוף פעולה מתמשך בין המכללה לבין עיתון גלובס – הוא השני שהופץ מתחילת השנה וכותרתו היתה: "איכות – הלכה למעשה". לדברי שני אילני, מנהלת השיווק של המכללה ומי שיזמה את שיתוף הפעולה עם העיתון הכלכלי, הנושא נבחר בשל חשיבותו ההולכת וגדלה, הן באקדמיה והן בתעשייה. "לאחר שאת המגזין הראשון בסדרה הקדשנו לנושא 'אחריות תאגידית בתעשייה ובאקדמיה', התגובות שקיבלנו הדגישו ביתר שאת את החשיבות שבהקמת במה לנושאים המשותפים לתעשייה, לאקדמיה ולקוראים בעלי העניין", אומרת אילני. "במגזין האחרון התמקדנו במושג 'איכות', אותו חרתה המכללה על דגלה כבר לפני שנים רבות ואותו היא מקיימת הלכה למעשה בכל מגוון פעילויותיה. במהלך חודש נובמבר צפוי להתפרסם המגזין השלישי בסדרה, שיעסוק ב'חדשנות ". יש למה לחכות.

  קרא עוד
 • על אתיקה אקדמית

  בצד הוועדות האקדמיות העוסקות בכל הפנים והנושאים של התנהלות הקמפוס והפעילויות במכללה, פועלת גם קבוצת אנשי סגל, שתפקידם לדאוג לשמירה על התנהלות אקדמית נאותה והוגנת בקמפוס. חברי ועדת האתיקה מונו מתוקף תקנון המכללה ובכפוף לקוד האתי שלה ואחרי מספר שנות פעילות, מצאנו לנכון לשוחח עם ד"ר אילנה קפטן ולשמוע קצת על פעילות הוועדה לאתיקה אקדמית.
   

  ש: ד"ר קפטן, מהי תמצית תפקיד הוועדה?
  אילנה: "בניגוד למה שמקובל לחשוב, הוועדה לאתיקה אקדמית לא נועדה רק כדי למצוא טעויות בהתנהלות של חברי סגל ולפתור בעיות במערכת היחסים בין חברי הסגל ובינם לבין הסטודנטים. בעיות כאלו אכן קיימות, אך אנו מצפים להיתקל בהן כמה שפחות. וועדת אתיקה טובה אמורה לצפות ולהתמודד מראש עם שאלות ומכשלות אתיות ולהציע פתרונות טובים עוד לפני שהבעיה נוצרת".

  קרא עוד