• המכללה מוקירה את לוחמיה שגויסו ל"עמוד ענן"

  אחד מהם הספיק לחזור צפונה כדי להיות נוכח במעמד לידת בתו הבכורה
   
  בתחילת מבצע "עמוד ענן", שהסתיים לאחרונה, גויסו סטודנטים רבים של המכללה בצווי 8 ותגברו את מערך כוחות המילואים שהיה על סף כניסה קרקעית לעזה. עם יציאתם ביקש נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, להעביר להם מסר ולפיו המכללה עומדת לצדם ונכונה לסייע להם בכל עניין מיד לאחר שובם. ואמנם, עם חזרתם לספסל הלימודים התבקשו המילואימניקים של המכללה להתייצב משרדו של פסח שפר, דיקן הסטודנטים, שהביע בשם המכללה את תודתה להם והעניק להם תשורה צנועה בשמה: שיעורי עזר למי שיזדקק להם, מתן אפשרות לצלם חומר בחינם וכן קפה+מאפה, שנתרם בחלקו גם על ידי רועי, מנהל "קפה גרג" במכללה.
   
  הסטודנט נתנאל דגן מקבל מדיקן הסטודנטים, פסח שפר, "תשורת הוקרה" עם חזרתו ממבצע "עמוד ענן"
   
  קרא עוד
 • השגרירה שלנו במונגוליה

  המורה ג'ולי ארבל, מהיחידה לאנגלית, נסעה למונגוליה כדי ללמד שם מורים לאנגלית איך עושים את זה אצלנו. בראיון ל"ברדעת" היא מספרת על החוויה המיוחדת שעברה ועל התרבות השונה כל כך מכל מה שהכירה.
   
  ג'ולי ארבל, במרכז הצילום: "ניסיתי ללמד את המורים במונגוליה לחשוב מחוץ לקופסא"
   
  קרא עוד
 • צעצוע של תחרות

  כחלק מהמגמה לטפח באזור יזמות של טכנולוגיות, מוצרים ומשחקים לעולם הילדים, התקיימה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה תחרות "צעצוע של יזם", זאת במסגרת שבוע היזמות הבינלאומי. ד"ר משה שביט, מנהל המרכז ליזמות ולחדשנות במכללה, ארגן את התחרות בשיתוף עם גלית שילר-לוי מנהלת ההדרכה בארגון יזמים צעירים. התחרות כללה כ-60 משתתפים, שחולקו ל 13 קבוצות, בעלות הרכב מעורב: סטודנטים מהמכללה, יזמים חיצוניים ובני נוער מבתי ספר מהאזור ומחוצה לו. הקבוצות קיבלו משימה: לקחת רעיונות או משחקים ותיקים ואהובים ולשדרג אותם כך שיתאימו לעידן הנוכחי, שכולל עבודה בסביבת מחשב, אינטרנט ומולטימדיה.
   
  13 קבוצות של סטודנטים מהמכללה, יזמים ותלמידי תיכון התחרו ביניהן על המצאת "הדבר הבא" בעולם הצעצועים
   
  קרא עוד
 • בכרמיאל יהנדסו לנו צעצועים

  תכנית חדשה מתיימרת להפוך את איזור התעשייה של כרמיאל למוקד פיתוח ארצי של טכנולוגיות ילדים וצעצועים. העירייה תקצה שטחים, חברת SPIN MASTER הקנדית תספק את הליווי המקצועי והמכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה תכשיר את מהנדסי המחר בענף. יריית הפתיחה לתכנית נורתה בשבוע היזמות הבינלאומי
   
  "מכללת אורט בראודה תהיה בורג מרכזי בהכשרת כח אדם לצורך פיתוח טכנולוגיות לעולם הילדים"
  היזם אבי גרבר משרטט את חזונו לגבי האיזור
  קרא עוד
 • ד"ר הילה פרץ
  ד"ר הילה פרץ

  ברומא תנהל כרומאי

  מחקר חדש ניסה לתת מענה לסוגיה שמעסיקה מאוד חברות בינלאומיות שמפעילות סניפים מקומיים במדינות שונות בעולם: האם כדאי לחברה בינלאומית ליצור תרבות ארגונית, תוך שימוש באסטרטגיות ניהול אחידות וזהות בכל סניפיה, או שמא עליה להתאים את שיטות הניהול באופן לוקלי לכל סניף וסניף שלה ברחבי העולם?
  לדברי ד"ר הילה פרץ מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, שחקרה את הנושא והגיעה למסקנות ברורות, עד כה טרם ניתנו לו בספרות המדעית תשובות חד משמעיות. המחקר, שנמשך שנתיים, זכה למענק מחקר נדיב מהעמותה האמריקאית לניהול משאבי אנוש, והוא נעשה בשיתוף פרופ' יצחק פריד מאוניברסיטת סיקריוז ניו יורק, וד"ר שלומית קמינקא, יו"ר העמותה הישראלית לניהול, פיתוח וחקר משאבי אנוש.
  קרא עוד
 • פטנט לכל פועל

  אנשי סגל וסטודנטים מהמכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה לוקחים חלק מרכזי בתכנית "זרעים של חדשנות בתעשייה", שיזם המרכז לחדשנות של הטכניון. המטרה: לשלב תשתיות טכנולוגיות מתקדמות בתעשייה המסורתית כדי שזאת, לאחר שנות "תרדמת" רבות, תעשה את הצעד המתבקש קדימה, בכל הנוגע לחדשנות, לכושר המצאה ולהיקפי ייצוא. הכתבה פורסמה במסגרת הגיליון 'גלובס לתעשייה' שהופץ בחודש נובמבר האחרון.
  יותר מ 20 שנה חלפו מאז שתעשיית ההיי–טק הישראלית זקפה את ראשה והוכיחה לעולם את יכולותיה, את חדשנותה ואת כושר ההמצאה שלה. פטנטים רבים רשומים על שם ישראלים שאפתנים ובהירי מחשבה, שפיתחו רעיונות לכדי מוצרים ושינו את פני המציאות של כולנו. לא בכדי נמכרו עשרות חברות סטארט–אפ ישראליות לענקיות התכנה והחומרה בעולם. סכומי העתק, ששולמו בגין קניית הרעיונות ותוצרי הפיתוח, העשירו את חשבון הבנק של הגרעין המייסד ושל בעלי המניות והאופציות. אבל חשוב מכך, הם העלו את קרנה של ישראל בכל הנוגע ליכולתה להמציא, לחדש ולהביא לעולם עוד פטנטים שאיש לא חשב עליהם קודם.
  קרא עוד
 • "חיים צרובים" בגלריית המכללה

  למי שעדיין לא הספיקו לבקר בגלריה ע"ש רוזלין ליונס במכללה, אנו ממליצים לעשות זאת בהקדם. בימים אלה מוצגת בגלריה תערוכת תחריטים יוצאת דופן בשם "חיים צרובים". האמנית הילה צ'ולסקי, תושבת הישוב גילון שבמשגב, היא שעומדת מאחורי התערוכה וההשראה ליצירות שמוצגות בה נולדה לפני כמה שנים, לאחר שאמה ודודתה של צ'ולסקי הלכו לעולמן והותירו אחריהן קופסה ובתוכה צילומים וסיפורים מתקופת השואה, שהוסתרו ממנה כל השנים.
   


  "משפחת טרפר" - אחת מהיצירות שמוצגות בימים אלה בתערוכה "חיים צרובים"

   

  קרא עוד
 • השגריר שלנו בשמיים

  מיכאל בורסק, סטודנט במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, הביא אותה לאחרונה לגבהים חדשים כשהגיע למקום השביעי באליפות העולם לטיסנים, שהתקיימה השנה בעיר פאזרז'יק שבבולגריה. בורסק, תלמיד שנה ב' במחלקה להנדסת מכונות, ייצג את ישראל בקטגוריית טיסנים שייעודם להגיע למהירות מירבית במתחם סגור. המהירות שאליה הצליח להטיס את הטיסן שלו הגיעה ל 294 קמ"ש. לדבריו, על אף שמדובר במהירות גבוהה מאוד, תנאי מזג האוויר, שהיו 42 מעלות בצל, מנעו ממנו וממשתתפים אחרים להשיג מהירויות גבוהות יותר. "אני רוצה להודות לדיקן הסטודנטים ולהנהלת המכללה על שתמכו בנסיעתי לתחרות ואפשרו לי לייצג את המדינה אחרי 42 שנים שלא היה לה נציג בתחרות זו".
   


  בתמונה: הסטודנט מיכאל בורסק מייצג את המכללה והמדינה באליפות העולם לטיסנים

   

 • חוקרים ביחד

  עשרות אנשי סגל וחוקרים הגיעו לכנס המחקר השמיני, שהתקיים בעכו ביוזמת המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה. המטרה: יצירת שיתופי פעולה בנושאים בינתחומיים.

  אחת הבעיות שמהן סובלים חוקרים ואנשי סגל במוסדות אקדמיים מתבטאת בכך שאין להם די זמן פנוי כדי להתעדכן במה שעושים הקולגות שלהם, אפילו אם אלה עובדים בחדר הסמוך. במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה מכירים היטב את הבעיה הזאת, אבל במקרה שלהם גם נמצא הפתרון: אחת לשנה, בדרך כלל בשלהי פגרת הלימודים, עושים אנשי סגל המכללה הפסקה בת יומיים בעבודתם השוטפת ומגיעים לאחד מבתי ההארחה בגליל כדי לבלות באווירה לא פורמלית, לאסוף כוחות לקראת שנת הלימודים שבפתח ובעיקר כדי לנהל דיאלוג מפרה על תחומי המחקר שלהם. בשנה שעברה התקיים הכנס במלון פסטוראל שבגליל העליון, השנה בחרה הנהלת המכללה לקיימו במלון חוף התמרים בעכו.

   


  פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה, פותח את כנס המחקר הבינתחומי ה-8

  קרא עוד
 • עושים כבוד למחקריו של פרופ' יוחנן ארזי ז"ל

  מושב מיוחד בכנס המחקר הבינתחומי ה-8, שהתקיים בעכו, הוקדש לפרופ' יוחנן ארזי ז"ל, נשיאה הקודם של המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, שהלך לעולמו לפני כשנה ממחלה קשה. לאירוע הגיעו רעייתו עפרה, ושתי בנותיו שיר ולימור. פתחה את המושב ד"ר תמר גדריך, ראש המחלקה להנדסת תעשייה וניהול, שדיברה על תחושת האובדן שנותרה במכללה לאחר לכתו של פרופ' ארזי בטרם עת.
   
  בנותיו של פרופ' ארזי ז"ל , לימור ושיר ורעייתו עופרה לצד נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק ופרופ' דויד שויחט, המשנה לנשיא המכללה לעניינים אקדמיים
   
  קרא עוד
 • הבהלה לספרים (המשומשים)

  ביוזמת הספרייה ובשיתוף פעולה עם אגודת הסטודנטים של המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה התקיים ביום פתיחת הלימודים יריד ספרים משומשים שנמשך יומיים. לדברי דליה זיירמן, סגנית מנהל הספרייה, מבחר הספרים שנמכרו היה מגוון והוא כלל ספרי עיון וספרי לימוד וקריאה מתוך אוסף הספרייה. הספרים הינם עודפי עותקים של רכש הספרייה ושל תרומות שנופו מתוך האוסף. ההיענות הייתה רבה ונמכרו כ-550 ספרים במחיר סמלי בן 2 ₪ לעותק. יצויין, שכל ההכנסות הוקדשו לפעילות אגודת הסטודנטים.
   
  מי אמר שהצעירים לא קוראים ? סטודנטים במכללה "מתנפלים" על דוכן המכירה של ספרים יד שנייה
   
 • ייבחן שיתוף פעולה בין המכללה ללשכת המהנדסים

  לשכת המהנדסים מעוניינת להדק את שיתוף הפעולה שלה עם המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה – כך התברר בפגישת עבודה חשובה שהתקיימה במכללה בשלהי אוקטובר. בפגישה השתתפו נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק; דר' אליק גרויסמן, איש סגל המכללה שמשמש גם כיו"ר אגודת מהנדסי הכימיה והכימאים; מר יצחק רז, יו"ר לשכת המהנדסים וההנדסאים; מר גיל שביט, מנכ"ל לשכת המהנדסים ומר משה שמעוני, מנהל סניף חיפה והצפון של לשכת המהנדסים.
   
  פרופ' אריה מהרשק (במרכז) ודר' אליק גרוייסמן (מימין) בפגישתם עם בכירי לשכת המהנדסים
   
  קרא עוד