המכללה על המפה - גם בספורט

יוסי הר אבן, ראש יחידת הספורט, סוקר את הפעילות הספורטיבית במכללה וקורא לכם לקום מידי פעם מהכסא ולהתחיל להזיע

בשלהי אפריל שנת 1996 החליטו קברניטי המכללה שיש להעלות את מודעות הסטודנטים ואנשי הסגל לחשיבות הפעילות הספורטיבית. לראשונה בתולדותיה אושר תקן למנהל יחידת ספורט במכללה, ואנוכי נבחרתי לתפקיד. קיבלתי לפקודתי מבנה חדיש ומעורר התפעלות של חדר כושר,חדר ספינינג, כולל עשרה זוגות אופני ספינינג שטרם נעשה בהם שימוש. שמחתי להיווכח שהספורט חשוב למקבלי ההחלטות במכללה, שגם בהמשך לא הפסיקו להשקיע סכומי כסף לא מבוטלים בציוד מכשירי כושר ייעודיים, במימון פעילויות שונות ולא פחות חשוב מכך: בטיפוח הנושא ברמת המודעות.

בהקשר זה אינני יכול שלא לציין את מי שנתן לנושא דחיפה גדולה: נשיא המכללה המנוח, פרופ' יוחנן ארזי ז"ל, שהלך לעולמו לפני כשנה. יוחנן השכיל להבין שפעילות גופנית הינה חיונית להפחתת לחצים ולאיזון נכון בין הלימודים האינטנסיביים לחיי הקהילה. קידום אורח חיים בריא מביא בסופו של יום גם לחברה בריאה יותר. ולכן הוא עודד את הפעילות הגופנית העממית והתחרותית, פעילות מטבעה דרשה הפעלת מערך אימונים לנבחרות המכללה בענפי הספורט השונים. והתוצאות לא איחרו לבוא: הסטודנטים נענו ליוזמה, הצטרפו לפעילות היחידה ובתקופה קצרה יחסית כבר היו למכללה 8 נבחרות שמתחרות עד היום בתחרויות אס"א (איגוד ספורט אוניברסיטאי) השונות.


aaaaaaaaaa

ברצוני לציין שאין מדובר כאן רק בספורט גרידא, כי אם גם בטיפוח קשרי החוץ של המכללה עם מכללות ואוניברסיטאות אחרות בכל רחבי הארץ. התחרות, כך מתברר, איננה רק ברמת הלימודים ובהישגים האקדמיים, היא גם במישור הספורטיבי, במגרש הקטרגל, הכדורסל, הכדורעף ובמסלול הריצה. אני גאה לספר בהקשר זה שהספורטאים שלנו לא מביישים את "הפירמה" של אורט בראודה: רק לאחרונה ניצחה הנבחרת שלנו בקט-רגל את נבחרת הטכניון בתוצאה 7:5 ואת מכללת נתניה בתוצאה 8:3 ואלה הן רק שתי דוגמאות קטנות וטריות מההישגים שלנו באליפות הקט-רגל האחרונה.

בנוסף, המכללה לוקחת חלק במפעל ספורטיבי שמתקיים אחת לשנה באילת ומפגיש את נבחרות כל המוסדות להשכלה גבוהה בישראל לסדרת תחרויות בענפים שונים למשך 4 ימים. גם שם אנחנו על המפה ונישאר על המפה כל עוד הנהלת המכללה, ובראשם נשיאה, פרופ' אריה מהרשק, והמנכ"ל שמעון הקר, ימשיכו את המדיניות שבה הם נוקטים עד היום. לאחרונה, ביוזמתו של הקר, התחלנו בתכנית לשיפור מתקני הספורט שלנו וכצעד ראשון חנכנו מלתחות חדשות ומפוארות באולם הספורט. בקרוב נרחיב את חדר הכושר ונאבזר אותו ב-10 הליכונים מהטובים בעולם, עם מסכי מגע אישיים לכל מתאמן ותהליך זה של שיפור וחידוש המתקנים בחדר הכושר יימשך גם בשלוש השנים הבאות.

אסכם ואומר שאני מקווה שהפעילות הגופנית, שנמצאת במכללה בתנופה, תגביר גם את היקפה ואני קורא גם לכם להצטרף לפעילויות המגוונות של היחידה, הן ברמה האישית, הן ברמה העממית והן ברמה התחרותית – הגוף שלכם יגיד לכם תודה.

חזור לרשימה