סיפורי בוגרים

 • ג'מיל אסתיתה
  ג'מיל אסתיתה

  ג'מיל אסתיתה - בוגר המחלקה להנדסת מכונות

  מנהל פרויקטים במטה ההנדסה של שטראוס   
  התקבלתי לבראודה עם רקע טכני בסיסי וציונים ממוצעים מהתיכון. התקדמתי שלב אחרי שלב, תוך קבלת תמיכה מסגל המרצים והיועצים  וסיימתי את לימודי בשנת 2003 בהצטיינות יתרה
  (עשיתי שתי התמחויות, כך ש"משכתי" את משך לימודי לשנה נוספת).
  החל מתקופת הסטאז' השתלבתי בתעשייה במפעלים בתחומים מגוונים כגון: תעשיות הרכב, ציוד רפואי, תעשיה בטחונית, אנרגיה ירוקה ועוד.
  לאורך כל הדרך הפגנתי ואני מפגין מקצועיות רבה באמצעות הידע הרב שרכשתי (עם דגש על הידע המעשי), דבר שהינו מאוד חסר באקדמיה במקומות אחרים.
  על מנת לשמור על יתרון תחרותי בשוק, המשכתי ללימודי תואר שני במנהל עסקים MBA והתחלתי להשתלב בתפקידים ניהוליים בתחומים טכנולוגיים.
  כיום אני בתפקיד מנהל פרוייקטים במטה ההנדסה של שטראוס.
  קרא עוד
 • דימה צ'ורני
  דימה צ'ורני

  דימה צ'ורני - בוגר המחלקה להנדסת מכונות

  מהנדס מערכת בחברת ההזנק "סטדיקופטר"      
  הסיפור שלי יכול לתת עידוד לצעירים שלא ממש השקיעו בלימודי התיכון שלהם, אבל רוצים לעשות שינוי כיוון ולהצליח בקריירה מקצועית.  לפני שעליתי לישראל בגיל 18, הייתי מה שמכונה: ילד רחוב". השקעתי רק במקצועות שאהבתי (פיזיקה, מתמטיקה, כימיה), אבל הזנחתי לגמרי את יתר המקצועות ובקושי הצלחתי לסיים את בית הספר התיכון.
  כשהגעתי ארצה הלכתי לגור בקיבוץ, ואחרי עוד שנתיים בצבא גם מה שכן למדתי בתיכון נשכח ממני לחלוטין. ידעתי שהחלום שלי להתקבל ללימודים בטכניון לא יוכל להתגשם, בטח שלא בדלת הראשית. ובכל זאת, מאחר שהיה לי ברור שעתידי הוא בתחום הטכני, החלטתי לא לוותר.
  קרא עוד
 • שגיא שיטרית
  שגיא שיטרית

  שגיא שיטרית - בוגר המחלקה להנדסת מכונות

  מהנדס מכונות במחלקת R&D, חברת Medingo-Roche  
   התחלתי לעבוד בחברת  Medingo-Roche בשנת 2011 בתפקיד מהנדס מכונות במחלקת מחקר ופיתוח. החברה מפתחת את משאבת האינסולין הקטנה בעולם.
  במהלך לימודי נשלחתי מטעם המכללה לשנת מחקר באוניברסיטת MIT. הקשר עם MIT נוצר הודות לקשר אישי של מרצה מהמחלקה. תוך שלושה שבועות ממועד פנייתי מצאתי את עצמי בבוסטון, זוכה לקבלת פנים נעימה ממנחת הפרויקט מטעם MIT ומשתלב באחת המעבדות המובילות בעולם בתחום הביו-רפואה. הצטרפתי לקבוצה שעיקר עיסוקה פיתוח "דבקים" ביולוגיים כמענה לבעיה של ריבוי ניתוחים להרחקת גידולים סרטניים מאיברים פנימיים.  
  קרא עוד