שאלות ותשובות

 • האם ניתן לקבל סיוע בתשלום שכר לימוד במכינה ללא שימוש בכספי הפקדון הצבאי?
  בהחלט כן. כל בקשה להרשמה היא גם בקשה למלגה. בתחילת שנת הלימודים מתקיימת ועדת מלגות של משרד החינוך ומשרד הביטחון - הקרן לסיוע נוסף. המלגות ניתנות על בסיס מצב סוציו-אקונומי בהתאם לתנאים קבועים ואחידים לכלל המכינות. המכינה אינה גובה תשלום כלשהו (מלבד דמי רישום) עד לקבלת החלטת ועדת המלגות. אם נמצאתם זכאים למלגה, אין כל צורך שתנצלו את הפיקדון. אם לא נמצאתם זכאים, ניתן להשתמש בפקדון לצורך תשלום חלקי או מלא של שכר הלימוד (המכינה מוכרת על ידי משרד הבטחון).
 • כיצד אוכל לדעת מה עלי לשפר או להשלים לצורך הקבלה ללימודים אקדמיים לאחר המכינה?
  כל מועמד למכינה מוזמן להגיע לפגישת ייעוץ אישית הנערכת עם יועצות המכינה ובמהלכה מרוכזים נתוניו האישיים תוך התייחסות לשאיפות לימודיות בעתיד. בפגישה נרכיב עבורך תוכנית לימודים אישית אשר תסייע לך בשיפור ושדרוג תעודת הבגרות לקראת לימודים אקדמיים.
 • באילו שעות מתקיימים הלימודים?
  הלימודים מתפרשים על פני כל השעות היום. הקורסים השונים מתקיימים החל מ-8:00 בבוקר עד 20:00 בערב, בהתאם לתכנית הלימודים האישית של כל סטודנט.
 • האם אוכל לעבוד במקביל ללימודיי במכינה?

  כל תלמיד לומד בתכנית אישית ומותאמת במכינה. ייתכן שתצטרך להשלים או לשפר רק מספר קטן של מקצועות ופרישתם תאפשר לך להתפנות לעבודה במשמרות מספר פעמים בשבוע. יתכן שתזדקק לשיפור או השלמת מקצועות רבים, כך שתכנית הלימודים תהיה מאד עמוסה ולא תאפשר עבודה במקביל. בכל מקרה, חשוב לזכור שני דברים עיקריים:

  1. על כל שעת לימודים במסגרת המכינה, תהיה לפחות חצי שעה עד שעה וחצי של תרגולים, חזרות ושיעורי בית (תלוי במקצוע הלימוד) על מנת להגיע לרמת הבנה וידע שיבטיחו הצלחה בבגרויות.
  2. הלימודים במכינה הם הזדמנות שניה שסביר להניח שלא תחזור על עצמה. כדאי מאוד להשקיע את מירב המאמצים והזמן בלימודים והפעם להצליח - ובגדול!
 • האם אתם תומכים בתלמידים בעלי לקויות למידה?
  מהניסיון שלנו, תלמידי מכינה רבים הם בעלי לקויות למידה שונות, חלקם מאובחנים וחלקם לא מאובחנים. המורים שלנו רגישים לצרכי כלל  התלמידים בכיתה. תלמידים בעלי אבחון תקף מטופלים על ידי יועצת המכינה משלב קבלת האבחון ועד ליישום ההמלצות וההתאמות במבחנים.  תלמידים שמזוהים במהלך הלימודים כבעלי לקות למידה, מופנים לאבחון. משרד הבטחון משתתף במימון האבחון לזכאים. בנוסף, במכינה מתקיימות סדנאות לשיפור וייעול דרכי הלמידה.
 • האם אתם תומכים בתלמידים מתקשים?
  במכינה אנו מציעים מגוון רחב של סיוע מקצועי לתלמידים מתקשים: מרכזי מקצוע הנותנים סיוע פדגוגי אישי לסטודנטים, יועצות המסייעות בפיתוח וייעול אסטרטגיות למידה, שיעורי עזר וחונכות אישית לתלמידים זכאים.
 • האם אני חייב להבחן במבחן מיון אם יש לי ציון פסיכומטרי?
  במידה ויש ברשותך ציון פסיכומטרי תקף, אין צורך בביצוע בחינת מימ"ד ובתנאי שציון הפסיכומטרי מקביל לסף הקבלה הנדרש על פי מסלול הלימודים המיועד
 • האם יש הטבות מיוחדות לתלמידים מהחברה הערבית?

  ישנן הטבות מיוחדות לבני החברה הערבית ,לפרטים נוספים ניתן לפנות לרכזת החברה הערבית  גב' מראם נאסר-כרים maramnk@braude.ac.il