קורסים

 • מבוא ליזמות טכנולוגית
  קורס מבוא ליזמות:
   זהו קורס מבוא של שעה אחת בשבוע שבמהלכו נסקור את התהליך היזמי ממספר היבטים,כגון מאפייני היזם, מהו עובד ומה לא, ההייטק הישראלי, מודל עסקי, גיוס הון, הגנה על קניין רוחני חממות טכנולוגיות ואסטרטגיית חדירה לשוק. הקורס פתוח לכל הסטודנטים מכל מחלקה ללא כל קדם! בכל שבוע יופיע מרצה אורח אחר כגון אורי לוין מייסד וויז, ראש תכנית החממות במדען הראשי ואחרים.

  מרצה - ד"ר משה שביט:
  ראש מרכז היזמות, מרצה לשיווק ויזמות במכללה ההנדסית אורט בראודה וכן מוביל את פעילות אופק אשכולות בע"מ – חברת המסחור של המכללה.
  משה הינו יזם עם ניסיון של יותר מ-30 שנה בפיתוח מוצרים, פיתוח עסקי, שיווק, מכירות וייעוץ בהייטק ובתעשייה מסורתית.
 • הנדסת יזמות - גישת המיזם הרזה
  הנדסת יזמות - גישת המיזם הרזה (Lean Startup) 
  גישת ה-Lean Startup כבשה בשנים האחרונות את עולם היזמות. הגישה באה להעלות מאד את סיכויי ההצלחה של מיזם ע"י הימנעות מהשקעה מוקדמת מידי של זמן ואנרגיה בפעילויות כמו פיתוח, שיווק, תכניות עיסקיות וכו'.
  הגישה מתחילה בהגדרה על דף אחד של הנחות המודל של המיזם (קנבס) וממשיכה בתהליך מסודר ואיטרטיבי של תיקוף ההנחות והבנת הלקוח בעזרת ראיונות וכלים נוספים. הקורס ניתן זה הסמסטר השלישי לאחר שביעות רצון רבה של הסטודנטים.
   
  מרצה- רמי גזית:
  בעל נסיון שלמעלה מ-25 שנים בתחום ה- IT וטלקום במגוון תחומים עיסקיים וטכניים. היה שותף בהקמת מיזמים בחברות מובילות כמו אמדוקס ואלביט בהם עבד. כיום, יועץ ומנטור ראשי של תוכנית היזמות וההאצה הבין-אוניברסיטאית ביזטק, בהובלת הטכניון.
 • ניהול חדשנות ויזמות פנים ארגונית
  קורס ניהול חדשנות ויזמות פנים ארגונית
  מהם התנאים בהם פורחת חדשנות ויזמות בארגונים עסקיים וציבוריים? מהם החסמים? האם כל ארגון יכול "להנדס" תהליכים שיאפשרו לכל עובד להפוך ליזם?
  בקורס נעסוק בשאלות אלה ונלמד על גישות שיטתיות וכלים מעשיים הנמצאים בארגז הכלים של מהנדס החדשנות.
  הקורס יפעל כסטודיו יצירתי- את הקורס תלווה משימה מתגלגלת שתהפוך גם לעבודת הגמר– תכנון מרכז חדשנות.

  מרצה- ד"ר רון דביר :
  מומחה לחדשנות ויזמות ארגונית. מנהל חברת Innovation Ecology. הוביל פרוייקטי מו״פ בינלאומיים רבים בתחום זה, יזם של מרכזי חדשנות ומרכזי עתיד ויועץ לארגונים במגזר הציבורי והפרטי בישראל ובעולם. בעל תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול, תואר שני וייצור משולב מחשב ודוקטורט בניהול הון אינטלקטואלי. לשעבר מנהל הידע הראשי של חברת אי סי איי וטלקום. מאמין בכך שידע וחדשנות נוצרים באינטראקציה בין אנשים.
 • חשיבה יצירתית ופתרון בעיות
  חשיבה יצירתית ופתרון בעיות
  מהנדסים ומנהלים בתחומי טכנולוגיה ושיווק, נבחנים במידה רבה לפי כושרם להציע פתרונות יצירתיים לבעיות טכנולוגיות, תהליכיות או אף עסקיות. בקורס חשיבה יצירתית, נלמד ונדגים שיטות אנליטיות מובנות לניתוח ופתרון יצירתי של בעיות בתחומי ההנדסה, מדע, טכנולוגיה ויזמות עסקית וכן נבחן אותם אל מול אילוצי המציאות.
  הקורס יקנה לסטודנטים כלי חשיבה יצירתיים, להעלאת וייזום רעיונות חדשים וחשיבה המצאתית ממבחר אסכולות וביניהן שיטתSIT (Systematic Inventive Thinking).
  בסיום הקורס יוכלו המשתתפים ליישם תבניות חשיבה בשני תחומים מרכזיים: חדשנות יזמית (פיתוח רעיונות ומוצרים חדשים) ופתרון בעיות טכנולוגיות ושיווקיות.

  מרצה- ד"ר מירי רבינוביץ':
  מומחית לתהליכי יזמות עסקית בחברות הייטק. מרצה באורט-בראודה ומנחה בפקולטה למדעי המחשב, בטכניון. בעלת ניסיון יזמי, עסקי וארגוני של למעלה מ-25 שנה בתעשיית ההייטק במגוון תפקידים שהקנו לה ראייה יזמית, עסקית ושיווקית. בין שאר תפקידיה שמשה כמנהלת קו מוצר בפיתוח ומנהלת פרויקטים מולטי-דיסציפלינאריים מול לקוחות בארץ ובחו"ל.
 • חשיבה המצאתית
  חשיבה המצאתית
  הקורס חושף את הסטודנט לכלי חשיבה סיסטמתיים לפתרון בעיות המבוססים על מתודולוגיה סדורה  לחשיבה המצאתית. הסטודנטים לומדים לנתח בעיות הנדסיות, להגדירן כהלכה, לזהות את הסתירות הפנימיות במערכות ולהתמודד איתן בדרך יצירתית, להציע רעיונות לפתרון בעיות לבחון אותם אל מול אילוצי המציאות.

  מרצה-עמוס רדליך :
  יועץ עסקי בתחומי הנדסת תעשייה, יזמות חדשנות וחשיבה המצאתית.
   מפתח ומעביר סדנאות בתחום חדשנות, חשיבה המצאתית, פיתוח מודלים עסקיים ויזמות.
  מרצה מן החוץ במכללה האקדמית סמי שמעון ובאורט בראודה.
  בוגר תואר II לניהול תעשייתי באונ ב"ג

 • קורס תכנון עסקי למיזמי הזנק
  קורס תכנון עסקי למיזמי הזנק
  כדי לממש רעיון ולהקים סטארטאפ, לא מספיק שהרעיון יהיה טוב, צריך לדעת לבחון את הרעיון על פי שורת קריטריונים, לתכנן מודל עסקי ולהקים חברה יזמית מתאימה שתצעיד את הרעיון קדימה ותשפר את הסיכויים להצלחה.
  ליזם עם הרעיון, למי שרוצה ללמוד את הנושא, או למי שעדיין מחפש רעיון – אתם מוזמנים ללמוד בקורס זה, מהי הדרך הנכונה לממש את הרעיון!   
   במהלך הקורס נטפל במרכיבים השונים של התכנון העסקי, החל מהתכנון האסטרטגי, דרך קביעת המודל העסקי, תהליך תכנון ופיתוח המוצר/שרות של מיזם הזנק, ניהול יזמות וחדשנות, תכנון וניהול סיכונים ובניית תוכנית מכירות ההולמת את מיזם ההזנק.
   הקורס מקשר בין העולם התיאורטי לעולם המעשי, תוך מתן דוגמאות ממיזמים עכשוויים ומתן כלים אופרטיביים לקידום רעיונות למיזמים, תוך מתן דגש לקידום המיזמים של משתתפי הקורס. במסגרת עבודה בקבוצות, כל קבוצה תתגבש סביב רעיון יזמי ותנסה לממש אותו.

  מרצה-רחל ורסנו:
  כספים במפעל תעשייתי, מרצה ומנטורית במספר מאיצי יזמות בוגרת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים.


 • קורס מבוא לקניין רוחני
  קורס מבוא לקניין רוחני (ובשמו הלא רשמי - יזמות כמשחק כדורגל סוער)
  טיפול מוצלח בקניין הרוחני הוא אחד מהמרכיבים הקריטיים של המיזם.
  בחלק מהקורס נפעל כמגינים, בלמים ושוערים ונבדוק כיצד מגינים על ההמצאה הנמצאת בבסיס המיזם. נרוץ גם להתקפה ונבדוק כיצד מבקיעים באמצעות הטכניקות והכלים של קניין רוחני. 
  נלמד באמצעות חקרי אירוע, משחקי תפקידים ויצירת רעיונות למיזמים (שיהיו מועמדים למאיץ של אורט בראודה). )קניין רוחני (IP-Intellectual Property) = פטנטים, מדגמים, סודות מסחריים, סימני מסחר ועוד.

  מרצה-ד״ר רון דביר
  מומחה לחדשנות ויזמות ארגונית. מנהל חברת Innovation Ecology. הוביל פרוייקטי מו״פ בינלאומיים רבים בתחום זה, יזם של מרכזי חדשנות ומרכזי עתיד ויועץ לארגונים במגזר הציבורי והפרטי בישראל ובעולם. בעל תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול, תואר שני וייצור משולב מחשב ודוקטורט בניהול הון אינטלקטואלי. לשעבר מנהל הידע הראשי של חברת אי סי איי וטלקום. מאמין בכך שידע וחדשנות נוצרים באינטראקציה בין אנשים.


 • יזמות עסקית וחברתית לתואר II
  יזמות עסקית וחברתית לתואר II
  הקורס מתמקד בחשיבה יזמית, בכלים פרקטיים לבידול ומיצוב הרעיון/המוצר והחברה, בחינת הפוטנציאל, מודלים ותהליכים עסקיים מנצחים, כגון: שיווק, גיוס הון ותכנון מפת-דרכים המהווים את מפת ההצלחה של מיזמיstartup שהצליחו; הסטודנטים ילמדו, יונחו ויבנו תוכנית עסקית בעבודת צוות. הייחודיות: א.קבלת משובים על המצגת ועל התוכנית העסקית. ב. הבנת נקודת המבט של היזמים ושל המשקיעים. ג. ההרצאות תלווינה בדוגמאות מעניינות ואמתיות.

  מרצה - ד״ר מירי רבינוביץ'.

  מומחית לתהליכי יזמות עסקית בחברות הייטק. מרצה באורט-בראודה ומנחה בפקולטה למדעי המחשב, בטכניון. בעלת ניסיון
  יזמי, עסקי וארגוני של למעלה מ 25- שנה בתעשיית ההייטק במגוון תפקידים שהקנו לה ראייה יזמית, עסקית ושיווקית. בין שאר
  תפקידיה שמשה כמנהלת קו מוצר בפיתוח ומנהלת פרויקטים מולטי-דיסציפלינאריים מול לקוחות בארץ ובחו"ל.

 • מבוא לפיתוח אב טיפוס
  מבוא לפיתוח אב טיפוס

  קורס מבוא לפיתוח אב טיפוס הנפתח במסגרת פעילות ממרכז היזמות יענה לכם על הצורך. הקורס בן בתהליך פיתוח מוצר, עם דגש על תפקיד אב הטיפו. בדומה לפעילות פיתוח בתעשייה הקורס משלב בין סטודנטים ממחלקות שונות בצוותים מולטי-דיסציפלינריים, , ולוקח אתכם דרך כל תהליך הפיתוח, משלב הרעיון ועד לשלב האבטיפוס.
  הקורס משלב תכנים עיוניים והתנסות מעשית, במדפסות תלת-ממד, סביבת ארדואינו ועוד.
  הקורס הכי תכלס שתמצאו במכללה!

  מרצה - בטו כץ 

  בהנדסת חשמל מהטכניון, בוגר תואר שני במנהל עסקים. בעל ניסיון רב בניהול פיתוח, ניהול חברות
  ויזמות בתעשייה הטכנולוגית בישראל. מרצה מן החוץ במכללת בראודה ומנחה פרויקטים במחלקה
  לאלקטרוניקה מ-2013, רכז תכנית "התחדשות" לשיפור שיטות ההוראה במרכז לקידום ההוראה והלמידה.
   
  מרצה - אור לוסטיג
  יזם ומהנדס מכונות בסטארטאפ ביו רפואי. בעל ניסיון בפיתוח מוצרים, בניית אבטיפוס, בנייה ותכנון
  מכלולים אלקטרו-מכאניים והעברה מפיתוח לייצור.