סיפורי בוגרים

 • אלכס פרטין
  אלכס פרטין

  אלכס פרטין - המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה

  לומד לתואר דוקטורט באוניברסיטת Rochester בארה"ב   
  נולדתי באוקראינה, ובגיל 7 עליתי לארץ, היישר לכרמיאל.  לאחר סיום הלימודים בתיכון במגמת אלקטרוניקה, החלטתי להמשיך בלימודי הנדסאי אלקטרוניקה בבראודה, אותם סיימתי כמצטיין נשיא.
  לאחר הלימודים התגייסתי לחיל הים  לשירות מלא, בסיומו נרשמתי לשנת השלמה (מהנדסאי למהנדס) והתקבלתי למכללה כסטודנט מן המניין במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה.
  אלכס מוסיף "היה ברור לי שאני אמשיך בבראודה ללימודי תואר בהנדסה. על אף שהיותי כרמיאלי היווה שיקול ללימודים במכללה, כמו גם העובדה שסיימתי במכללה לימודי הנדסאי, לא הייתי בא ללמוד בה אלמלא הייתי חושב שהתואר טוב ואילו היה בי ספק שמוטב לי ללכת למקום אחר. הייתי רגוע שבאתי ללמוד בבראודה כי הכרתי את המקום ושמעתי על הרבה מהנדסים שהשתלבו מצוין בשוק העבודה". 
  קרא עוד
 • ישראל סיבוני
  ישראל סיבוני

  ישראל סיבוני - בוגר המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה

  מנכ"ל חברת CELLTEST    
  סיימתי את לימודי בשנת 2004 במגמת חשמל ואלקטרוניקה, הלימודים במכללה היו די מהנים (פרט לקורסי הפיסיקה) והתנהלו באווירה טובה ונעימה. נושא ההתמחות תחילה היווה קושי, רצינו שיתנו לנו את הכל עם כפית לפה וזה לא קרה. עצם האחריות שנפלה עלינו למצוא מקום תעסוקה למטרת ההתמחות לא היתה מהנה במיוחד. אבל !!!! היום אני מבין שזו היתה נקודת הפתיחה שלנו כמהנדסים בתעשייה והיום אני מבין שזה היתרון הגדול ביותר של המכללה כי בעצם קל יותר לקבל לעבודה סטודנט בעלות נמוכה מאשר מהנדס מתחיל שמצפה למשכורת גבוהה אך הרזומה שלו דל מאוד. הכניסה לתעשייה בתור סטודנט היא המפתח לכניסה חלקה לתעשייה ורוב הבוגרים משתלבים כמהנדסים במקום בו עשו את ההתמחות. 
  קרא עוד
 • ליאור הרץ
  ליאור הרץ

  ליאור הרץ - בוגר המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה

  מנכ"ל חברת קווליון
  סיימתי את לימודי בשנת 2004 במגמת חשמל ואלקטרוניקה. הלימודים במכללה לא  היו קלים (נו, טוב, קשים...), אך למרות כל זאת האווירה היתה טובה ומאתגרת. חלק מהקושי נבע מכך שהתחלתי במסלול השלמה מהנדסאים ובשנה שניה ללימודי כבר עבדתי משרה מלאה בחברת AVANTRY. על פניו  נראה כי נושא ההתמחות היווה בעיה כיוון שלא ידעתי איך לשלב את העיסוק שלי כמהנדס מערכת ותמיכה טכנית עם פרויקט שמשלב פיתוח. לבסוף בעזרת הנחייה טובה מצד מרצה מהמכללה (ד"ר שמואל מילר) ומרצה מהתעשייה מר גלזמן גבי (כיום סמנכ"ל פיתוח והנדסה בחברת אייל מיקרוגל), ששניהם באים מתחום התקשורת, הוחלט על הטמעת מערכת ניהול וניטור למערכות מיקרוגל. הפרויקט כלל ניהול פרוטוקולים וממשקי חומרה/ תכנה, עבודה מול אנשי פיתוח רבים וכן קידום מטלות. מעבר לעובדה שהפרויקט הוטמע בבזק ברמה ארצית וזה סיפוק בפני עצמו למדתי את התהליכים של ניהול פרויקטים, עבודה בסביבה טכנית מול גורמים ומחלקות שונות וכן כיצד לאפיין דרישות ולדאוג לביצוען, מה שתרם רבות להתפתחות שלי בתעשייה ולקידום בתפקידים. היום אני בהחלט חושב שההתעקשות מצד המכללה לפרויקט גמר (או התמחות) היא אבן דרך בעיצוב הבוגרים והכשרתם כמהנדסים טובים.  
  קרא עוד